Oddział Banku Pekao SA w KatowicachKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,65%. Akcje drożały o 1,85 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 114,85 zł. Jest to porównywalny wynik do rosnącego wczoraj o 2,13% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niezłej wielkości obrotach, porównywalnych do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 114 zł. Była to kolejna sesja z rzędu, wpisująca się w trwające od końca maja dynamiczne odbicie. W sumie w tym czasie spółka zyskuje już ponad 13%.


Akcje PEKAO w kierunku poprzednich szczytów

Notowania spółki na wykresie dziennym podlegają sporej fali wzrostowej. Patrząc na szerszy układ, widać że od lipca ubiegłego roku cena porusza się bokiem. Dobrze respektowany jest opór w okolicach 117 zł oraz linia łącząca kilka ostatnich wierzchołków. Wydaje się, że cena zmierza właśnie do tych okolic. Ewentualne wybicie powinno zostać jednak poprzedzone korektą. Jeżeli wybicie doszłoby do skutku, cena zapewne osiągnie poziom szczytów z połowy ubiegłego roku w okolicach 120 zł.

pekao 19.06.2019
Kurs akcji PEKAO 19.06.2019, źródło: xStation 5

Spółka celuje w 3 mld zł zysku netto w 2020 roku

W jednym z wywiadów, prezes spółki ocenił, że cel jakim jest osiągnięcie 3 mld zł zysku netto w 2020 roku jest jego zdaniem realistyczny. Prezes spodziewa się poprawy wyników poprzez redukcję kosztów, a także niższej o nawet 100 mln zł składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Prezes chce, by wynik z działalności biznesowej rósł w 2020 roku w tempie dwucyfrowym w ujęciu rok do roku. Warto przypomnieć, że niedawno spółka ogłosiła sporę redukcję etatów, co ma przełożyć się na milionowe oszczędności. W przyszłym roku bank podziewa się także dalszego przyspieszenia wzrostów po stronie bankowości małych i średnich firm i korporacji. Spółka zamierza co roku otwierać 500 tysięcy kont. Niedawno agencja ratingowa S&P utrzymała rating spółki, podniosła jednak perspektywę do pozytywnej ze stabilnej.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here