Oddział Banku Pekao SA w KatowicachKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,73%. Akcje drożały o 0,75 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 103,10 zł. Jest to porównywalny wynik do rosnącego wczoraj o 0,71% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowej wielkości obrotach, porównywalnych do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 103 zł. Była to kolejna sesja z rzędu, wpisująca się w niewielkiej konsolidacji. W sumie od początku miesiąca spółka traci już około 15%.


Akcje PEKAO – w kierunku zeszłorocznych minimów?

Spoglądając na wykres dzienny spółki PEKAO widać, że majowe spadki świetnie wpisują się w szerszy trend spadkowy. Mimo, że od drugiej połowy ubiegłego roku nie jesteśmy w stanie odczuć tej tendencji, to jednak szerszy trend spadkowy trwa od 2013 roku. Obecnie mamy niewielką konsolidację. Jeżeli nic dobrego z niej nie wyniknie, wydaje się, że spadki będą kontynuowane a kolejna szansa na odbicie pojawi się przy poziomie dołka z połowy listopada czyli przy zeszłorocznych minimach.

pekao 22.05.2019
Kurs akcji PEKAO 22.05.2019, źródło: xStation 5

Pekao TFI zaczyna działaś w obszarze PPK

Podczas wtorkowej sesji spółka przekazała informację o tym, że złożyła wniosek o dopisanej jej do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych. Tymi kwestiami zajmować będzie się oczywiście Fundusz Pekao TFI. W ofercie znajdzie się aż dziewięć subfunduszy, zróżnicowanych według wieku oszczędzającego oraz jego skłonności do ryzyka. Spółka przeprowadziła już szereg konferencji z największymi pracodawcami w Polsce. Niebawem przedstawi im także swoją ofertę cenową. Spółka podkreśla, że PPK to ważny dla niej projekt i liczy na pozyskanie klientów, choćby z uwagi, że jej fundusz TFI jest najstarszym tego typu funduszem na naszym rynku kapitałowym.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here