Naga MarketsAkcje Pekabex wycenione na 26,91 zł. Na wykresie naruszany poziom 20 złWłaśnie opublikowano najnowszą rekomendację dla spółki Pekabex. Analitycy Ipopema Securities, podwyższyli cenę docelową dla akcji Pekabeksu do 26,91 zł z 12,11 zł, podtrzymując rekomendację “kupuj”. Autorzy raportu zwracają uwagę, że konstrukcje z prefabrykowanego betonu wydają się zyskiwać na znaczeniu w czasie spowolnienia gospodarczego, jednak spodziewane jest szybkie ożywienie gospodarcze.

  • Ipopema Securities wycenia Pekabex na 26,91 zł
  • Akcje drożeją o 2,5% naruszając barierę 20 zł

“W takim otoczeniu makroekonomicznym tym bardziej zasługuje na uznanie fakt, że Pekabex pomimo, że zanotował rekordowy backlog na koniec 3 kw. 2020 (961 mln zł) to jeszcze zdołał go zwiększyć aż do dzisiaj wg naszych obliczeń o kolejne 160 mln zł” – podano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Większość tych zadań będzie zrealizowana w roku bieżącym. Oprócz tego niedawno spółka zamknęła transakcję pierwszego zagranicznego przejęcia w Niemczech, co wg naszych obliczeń doda Pekabexowi 20.000 m3 mocy wytwórczych w prefabrykacji. Pozwoli to na zdobycie niezbędnych doświadczeń na rynku niemieckim, które powinny zaprocentować w przyszłości przez zwiększony obrót za naszą zachodnią granicą” – dodano również w uzasadnieniu.

Ipopema podwyższyła prognozę przychodów o 7,9% na 2020, 29,8% na 2021 i 27,7% na 2022 r., a prognozę EBITDA podwyższono odpowiednio o 26,2%, 75,3% i 69,9% w tym samym okresie. Według prognoz Ipopemy, w tym roku Pekabex może zanotować blisko 130 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie ponad 1,2 mld zł.

Bardzo stabilny trend

Spoglądając na wykres mamy bardzo stabilny trend wzrostowy. Spółka ma raczej mało spekulacyjny charakter, co sprzyja stabilności wzrostów. Dzisiaj mamy już atak na 20 zł i lekki wzrost obrotów. Wydaje się zatem, że mamy całkiem spore szanse na kontynuację trendu.

pekabex


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | notowania dow jones | biomed cena akcji | kurs akcji pkn orlen | cena akcji mercator medical |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here