People Can Fly nie dostało tantiem ze sprzedaży gry Outriders. Akcje nurkują ponad 13%

Według szacunków spółki w I kw. nabywców mogły znaleźć 2-3 mln egzemplarzy gry

Naga MarketsAkcje PCF Group nurkują ponad 13%. Studio People Can Fly nie dostało pieniędzy ze sprzedaży gry Studio People Can Fly należące do PCF Group miało otrzymać tantiemy ze sprzedaży gry Outriders. Warunkiem wypłaty były przychody pokrywające koszty produkcji i dystrybucji. Wygląda na to, że nie udało się go spełnić i japoński wydawca – Square Enix nie wypłacił pieniędzy. Akcje PCF Group osuwały się dziś o ponad 13 proc.  

People Can Fly bez pieniędzy za Outriders

— Nie dysponujemy żadnymi danymi dotyczącymi sprzedaży Outriders. Szacujemy ją na poziomie pomiędzy 2 a 3 mln egzemplarzy i zakładaliśmy, że jest to wynik zapewniający projektowi rentowność już w pierwszym kwartale sprzedaży – skomentował Sebastian Wojciechowski, prezes PCF Group.Wygląda na to, że zdaniem Square Enix nie udało się osiągnąć rentowności po I kw. sprzedaży, stąd brak zapłaty. 

— Nieosiągnięcie poziomu rentowności może także oznaczać, że koszty poniesione przez wydawcę są wyższe niż oczekiwaliśmy – kontynuował Wojciechowski.

Gra Outriders trafiła do sprzedaży w kwietniu, a zatem I kw. obejmował okres do końca czerwca br. Niesprzyjająca spółce informacja pojawiła się dopiero teraz z uwagi na przekroczenie 45-dniowego terminu płatności na rzecz People Can Fly.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Akcje PCF Group kontynuują trend spadkowy

Notowania PCF Group niemal przez cały lipiec poruszały się w dolnym paśmie Bollinger Bands, co wskazywało na dominację sprzedających. Wczoraj kurs osunął się o prawie 3 proc. do okolic ostatniego dołka z przełomu maja i czerwca przy 55,20 zł.

invest

Dzisiejsza sesja otworzyła się luką spadkową po cenie niższej o ponad 4 złote. Dołek uplasował się na poziomie 47,60 zł, co stanowi spadek o 13,76 proc. w stosunku do wczorajszych minimów. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed giełda | kurs korony szwedzkiej do złotówki | stalprodukt kurs | famur akcje | notowania oncoarendi | kursy kryptowalut prognozy | gpw intercars |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here