Naga MarketspaypalAkcje PayPal wzrosły w trakcie środowego handlu o 5,5 proc. osiągając w ten sposób najwyższy poziom w historii notowań spółki. Tak znaczna aprecjacja była reakcja rynku na plany dotyczące wprowadzenia do oferty możliwości zakupu kryptowalut i późniejszego wykorzystywania ich do płatności handlowych.

  • PayPal umożliwi swoim użytkownikom opcję zakupu, przechowywania i sprzedaży niektórych kryptowalut
  • BTC, ETH, BCH i LTC już wkrótce dostępne w PayPal
  • Kryptowaluty będą odgrywać istotną rolę w przyszłości globalnych finansów i handlu

PayPal widzi potencjał w kryptowalutach

Spółka poinformowała, iż umożliwi swoim użytkownikom opcję zakupu, przechowywania i sprzedaży niektórych kryptowalut w ramach ich portfela PayPal. Początkowo użytkownicy PayPal będą mogli kupić BTC, ETH, BCH oraz LTC. Funkcja ta dostępna ma być za pośrednictwem platformy Venomo oraz na niektórych zagranicznych rynkach już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Od początku przyszłego roku, użytkownicy PayPal będą mogli natomiast używać kryptowalut do płatności za towary i usługi. Transakcje te polegać będą na natychmiastowym przewalutowaniu kryptowaluty w momencie dokonywania płatności, dzieki czemu z funkcji tej skorzystać będzie można we wszystkich punktach akceptujących płatności za pośrednictwem PayPal, bez względu na to, czy dany podmiot przyjmuje płatności w krypto walutach. Istotne jest też to, że całość ma odbywać się bez dodatkowych opłat.

Zdaniem PayPal, to posunięcie znacznie zwiększy użyteczność kryptowalut.

Dyrektor generalny PayPal Dan Schulman przyznał w swoim oświadczeniu, że PayPal jest chętny do współpracy z bankami centralnymi i organami regulacyjnymi na całym świecie, aby zaoferować wsparcie i znacząco przyczynić się do kształtowania roli, jaką cyfrowe waluty będą odgrywać w przyszłości globalnych finansów i handlu.

– Zakładając, że inicjatywa ta zostanie skutecznie wdrożona, wierzymy, że wiodące możliwości PayPal w zakresie bezpieczeństwa, globalna skala, ogromna baza użytkowników i relacje handlowe w połączeniu, stworzą wysoce zróżnicowaną ofertę w porównaniu z innymi portfelami kryptograficznymi – wskazał analityk Wolfe Research, Darrin Peller,

Akcje PayPal wzrosły o niemal 160 proc.

Spoglądając na notowania PayPal zauważymy, że akcje spółki wzrosły od marcowych dołków o niemal 160 proc. Biorąc jednak pod uwagę, że są one obecnie na najwyższym poziomie w historii, niemożliwe jest określenie istotnego poziomu oporu, w okolicy którego tendencja ta mogłaby się zatrzymać.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGrupa Kęty zaprezentuje nową strategię w grudniu lub styczniu
Następny artykułGrupa Kęty podtrzymuje prognozę 173 mln zł nakładów inwestycyjnych w br.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here