Naga MarketsAkcje Palantir Inc. potaniały o 10% mimo solidnych wyników finansowychPalantir Technologies Inc. zaprezentował solidne wyniki za III kw. 2021 r., które w wielu kategoriach przekroczyły konsensus prognoz analityków. Jednak rynek oczekiwał nieco więcej w kwestii wytycznych na IV kw. 2021 r., przez co kurs zanurkował o niemal 10%.

  • Spodziewana przez spółkę marża operacyjna na ostatni kwartał 2021 r. okazała się niższa niż konsensus analityków
  • Przychody spółki mają być jednak wyższe niż spodziewali się analitycy
  • Palantir zadebiutował na NYSE we wrześniu 2020 roku
  • Partnerem artykułu jest FP Markets, sprawdź ofertę już teraz

Palantir: akcje w dół, choć wyniki finansowe były solidne

Palantir, dostawca oprogramowania do analizy danych dla klientów komercyjnych i rządowych, poinformował o przychodach osiągniętych w III kw. 2021 r. w wysokości 392 mln dol., co oznacza wzrost o 36% w porównaniu z rokiem ubiegłym. To więcej niż oczekiwał konsensus analityków z Wall Street wynoszący 385 mln dol.W IV kw. 2021 r. Palantir prognozuje przychody na poziomie 418 mln dol., czyli powyżej konsensusu analityków na poziomie 402 mln dol. Spółka przewiduje, że całoroczne przychody wyniosą 1,527 mld dol., czyli więcej niż przeciętna prognoza 1,505 mld dol.

Palantir oczekuje, że całoroczne skorygowane wolne przepływy pieniężne (ang. adjusted free cash flow) wyniosą co najmniej 400 mln dol., czyli więcej niż wcześniejsza prognoza zakładająca co najmniej 300 mln dol.. Przewyższa to prognozę sprzed dwóch kwartałów, która wynosiła 150 mln dol.

Akcje Palantir Inc. potaniały o 10% mimo solidnych wyników finansowych
Kurs akcji Palantir Technologies Inc. Źródło: tradingview.com

COO Palantir, Shyam Sankar, poinformował, że firma zyskała 34 nowych klientów netto w III kw. 2021 r., zwiększając ich liczbę do 203. To znacznie lepiej niż wzrost o 20 nowych klientów netto w II kw. i 10 klientów w I kw. 2021 r..

fpmarkets

Podkreślił również, że spółka odnotowuje przyspieszenie w swojej działalności komercyjnej zwiększając w tej kategorii przychody o 37% w ostatnim kwartale, w porównaniu do 28% w poprzedzających trzech miesiącach i 17% w analogicznym okresie rok wcześniej. Zdaniem COO Palantir, szczególnie solidnie wyglądać ma segment skupiający się na służbie zdrowia i mobilności.

Zobacz również: Sieć kin AMC planuje płatności w shiba inu (SHIB) oraz dogecoinie (DOGE)

Zapytany o program firmy skupiający się na inwestowaniu w spółki wchodzące na giełdę poprzez schemat SPAC, CFO Palantir, David Glazer powiedział, że Palantir zainwestował do tej pory 153 mln dol., a łączne zaangażowanie w 20 firm wynosi 226 mln dol. To daje łącznie 379 mln dol., co oznacza wzrost wobec 250 mln dol. kwartał wcześniej.

Jednak tak dobre informacje nie wystarczyły do tego, żeby kurs akcji utrzymał się w obserwowanym od miesiąca trendzie wzrostowym. W wyniku informacji, notowania Palantir opadły o niemal 10% w trakcie wtorkowej sesji na NYSE.

Powodem może być ogłoszenie prognozowanej przez spółkę gorszej niż oczekiwali analitycy marży operacyjnej na poziomie 22%. Wall Street spodziewała się 24%. Jak to zwykle bywa, możliwa była także realizacja scenariusza “sprzedaży faktów”.

Rozpocznij inwestowanie z FP Markets. Skorzystaj z wyjątkowej oferty renomowanego brokera:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z FP MARKETS

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc akcje rekomendacje | prognozy dla dolara | dax notowania na żywo | pzu akcje rekomendacje | kurs jsw | pekao akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here