Kurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,15%. Akcje taniały o 0,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,25 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,64% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość niskich obrotach, porównywalnych do średniej z lipca. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,31 zł. Była to kolejna spadkowa sesja z rzędu, która podtrzymuje trwającą korektę. W sumie cała ostatnia zwyżka sięgała 60%.


Akcje Orange w korekcie po silnych wzrostach

Spółka traciła na wartości podczas środowej sesji. Była to kolejna sesja w ramach korekty rozpoczętej 19 czerwca. Spoglądając na wykres tygodniowy, nie ma się co dziwić spadkom, gdyż wcześniej cena podskoczyło o blisko 60%. W bardzo krótkim okresie czasu doszło do wybicia maksimów kilku poprzednich lat. Obecna korekta nie przypomina jeszcze swoim zasięgiem spadków z początku bieżącego roku. Obecnie cena zaczyna wchodzić z szeroką strefę wsparcia okolic 6 – 6,30 opartą o maksima z poprzednich lat. Wydaje się, że jest to pierwszy poziom, przy którym spadki mogą zostać wyhamowane. Jeżeli tak się jednak nie stanie, następnym wsparciem będzie szczyt z końca stycznia w rejonie 5,80 zł.

orange 18.07.2019
Kurs akcji Orange 18.07.2019, źródło: xStation 5

Orange wycenione na 6,20 zł

Wczoraj światło dzienne ujrzała rekomendacja DM BOŚ, w której analitycy obniżyli wycenę dla spółki z poziomu trzymaj do rekomendacji sprzedaj. Sama cena docelowa została podniesiona do poziomu 6,20 zł. W raporcie analitycy wskazali pozytywny aspekt zakończenia wieloletniej wojny cenowej między operatorami telekomunikacyjnymi, którą zakończyła wspólna zapowiedź podwyżek opłat za świadczone usługi. Zdaniem analityków, wpływ tych podwyżek na zyski operatorów będzie jednak ograniczony i widoczny dopiero w dłuższym okresie czasu. Zdaniem analityków wpływ ten został już także pozytywnie wyceniony przez rynek. Ryzykiem dla kursu, według analityków, jest możliwość braku wypłaty dywidendy do 2021 roku. Ponadto w raporcie wskazano, że nie oczekuje się korzystnego przełomu w wynikach finansowych także w drugiej połowie bieżącego roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here