Logo Orange PolskaKurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,85%. Akcje taniały o 0,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,78 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,54% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,85 zł. Była to kolejna spadkowa sesja z rzędu. W sumie cała trwająca korekta wynosi około 22%.


Akcje Orange w drodze na kluczowe wsparcie

Spółka odnotowała niemal komplet spadkowych sesji podczas ubiegłego tygodnia. Mimo, że nie pojawiają się mocniejsze obroty, spadek nieuchronnie prowadzi nas na nowe minima. Na wykres dziennym, można zauważyć, że po wcześniejszym ruchu wzrostowym, którego powstania przyczyną było zapowiedzenie podwyżek cen za świadczone usługi przez wszystkich operatorów telekomunikacyjnych, doszło do solidnej korekty, która nadal jest kontynuowana. Obecnie kurs zmierza na poziom szczytu z początku roku. Strefa wsparcia w okolicy 5,70 zł jest na tyle istotna, że powinna przynieść choćby korekcyjne odreagowanie. Tak samo można sądzić patrząc na strukturę ruchów w ramach korekty, która charakteryzuje się raczej naprzemiennymi ruchami w górę i w dół. Wydaje się więc, że już niebawem może dojść do kolejnego odbicia w górę, tym bardziej przy tak istotnym wsparciu.

orange 16.09.2019
Akcje Orange 16.09.2019 – źródło: xStation5

Orange pozbywa się nieruchomości. Zyski w III kwartale

Kilka dni wcześniej spółka informowała o zamiarach sprzedaży nieruchomości na terenie Warszawy. W piątek firma poinformowała, że szacuje zysk z tej transakcji na poziomie około 212 mln zł. Transakcja dotyczy kompleksu budynków przy ulicach Nowogrodzkiej i Św. Barbary w Warszawie. Zysk ten uwzględnia najem zwrotny części kompleksu zgodnie ze standardem rachunkowości MSSF 16. Dokładna kwota zysku zostanie zawarta w raporcie za trzeci kwartał bieżącego roku. Warto dodać, że spółka sukcesywnie zbywa nieruchomości. Łącznie od początku 2018 roku zbyła nieruchomości za łączną kwotę ponad 650 mln zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here