Logo Orange PolskaKurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,23%. Akcje drożały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,66 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,56% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość wysokich obrotach, porównywalnych do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,57 zł. Była to kolejna wzrostowa sesja z rzędu, która podtrzymuje trwające odbicie, powstałe po tym jak spółka ogłosiła podwyżki opłat za świadczone usługi. W sumie cała ostatnia zwyżka sięga już 44%.


Akcje Orange w kierunku 7 zł?

Akcje spółki rosną bardzo dynamicznie od połowy maja, tak naprawdę jednak zwyżka przyśpieszyła 6 czerwca, kiedy to obaj główni konkurenci na polskim rynku telekomunikacyjnym, ogłosili podwyżki za świadczone usługi. Rynek odczytał to jako zakończenie wojny na niskie ceny, a także w prosty sposób można wyliczyć jak te podwyżki wpłyną na wzrost zysku obu firm w tym także Orange Polska. W ciągu kolejnych sesji spółka kontynuowała wzrosty co doskonale widać na wykresie tygodniowym, gdzie mamy za ubiegły tydzień jedną z największych świec wzrostowych w historii notowań. Cena przełamała poziom 6,45 zł czyli szczyt z 21 stycznia, mamy więc wyjście na nowe kilkuletnie maksima. Wydaje się, że najbliższym celem notowań będzie szczyt z końca marca 2016 roku, który mamy w okolicach niemal 7 zł.

InvestCuffs
orange 13.06.2019
Kurs akcji Orange 13.06.2019, źródło: xStation 5

Orange przejmuje BlueSoft

Wczoraj spółka poinformowała na swoich stronach, że otrzymała zgodę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie spółki informatycznej BlueSoft. Warto przypomnieć, że już pod koniec kwietnia spółka informowała o tym, że zawarła przedwstępną umowę zakupu wszystkich udziałów spółki. Zawarcie końcowej umowy sprzedaży uzależnione było tylko od uzyskania zgody UOKiK. Umowa opiewa na około 200 mln zł z czego niemal 150 milionów ma zostać zapłacone zaraz po podpisaniu końcowej umowy. Pozostała część ma być rozliczona przed końcem 2022 roku i ma być oparta między innymi o osiągnięcia przejmowanej spółki, a także uzależnione od spełnienia określonych innych warunków prawnych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here