Naga MarketsAkcje Nvidia Corp. mocno w górę, znów świetne wyniki finansowe spółkiAkcje Nvidia Corp. drożeją w handlu przedsesyjnym w czwartek o ponad 6% do okolic 307 dol. po tym, gdy spółka w środę wieczorem zaprezentowała wyniki finansowe za III kw. 2021 r., które przekroczyły oczekiwania analityków.

  • Nvidia Corp. niedawno ogłosiła pracę nad technologią Omniverse nawiązującą do idei Metaverse
  • Spółka poradziła sobie bardzo dobrze pomimo globalnego problemu braku podzespołów elektronicznych
  • Skorzystała z kolei na olbrzymim popycie na karty graficzne z uwagi na ich wykorzystanie do kopania kryptowalut
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Nvidia: świetne wyniki w III kw. 2021 r.

Nvidia Corp. przedstawiła raport finansowy za III kw. 2021 r. i niemal we wszystkich kluczowych kategoriach przebiła prognozy analityków. Świetnie wygląda przede wszystkim kwestia przychodu spółki, który okazał się wyższy o 50% w ujęciu rocznym wynosząc 7,1 mld dol. To także więcej niż zakładali eksperci z Wall Street spodziewający się zaledwie 6,81 mld dol.Wyższy od przewidywań był także zysk netto na akcję (EPS), który wyniósł 1,17 dol. wobec prognozy 1,11 dol.

Spoglądając na przychody w dwóch najważniejszych kategoriach czyli gaming oraz analiza danych (Data Center), to również prezentują się one bardzo dobrze. W przypadku działu gamingowego, wyniosły one 3,22 mld dol. wobec prognozy analityków na poziomie 3,18 mld dol. Natomiast dla Data Center było to 2,94 mld dol. w porównaniu do oczekiwanych 2,69 mld dol.

Akcje Nvidia Corp. mocno w górę, znów świetne wyniki finansowe spółki
Kurs akcji Nvidia Corp. Źródło: tradingview.com

– Trzeci kwartał był wyjątkowy, przyniósł rekordowe przychody – stwierdził CEO Nvidia, Jensen Huang w oświadczeniu opublikowanym przez spółkę. – Popyt na NVIDIA AI rośnie, napędzany przez technologię “hyperscale” i skalowanie chmury oraz coraz szersze zastosowanie jej przez ponad 25 tys. firm.

– NVIDIA RTX odmieniła to jak wygląda obecnie grafika komputerowa dzięki ray-tracingowi oraz sztucznej inteligencji i jest idealną aktualizacją dla rosnącego rynku graczy i twórców, a także projektantów i profesjonalistów budujących domowe stacje robocze. – dodał prezes Nvidia Corp.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Spółka radzi sobie w tym roku bardzo dobrze. Pisaliśmy niedawno między innymi o jej planach związanych z Omniverse, nową technologią otwartej wirtualnej platformy umożliwiającej twórcom współpracę w ramach symulacji trójwymiarowego świata w czasie rzeczywistym. Ogłoszenie prac zostało optymistycznie przywitane przez rynek.

Zobacz również: Nvidia Corp.: akcje na nowych rekordowych szczytach, nowe plany spółki.

Trzonem działalności Nvidii wciąż pozostaje dział gamingowy, ale dział zajmujący się analizą danych staje się coraz ważniejszy dla jej przyszłości, co widać zresztą po jego rosnącym udziale w przychodach. Firma jest liderem w dużych systemach sztucznej inteligencji, dzięki  swoich kart, i zamierza wprowadzić na rynek własny procesor CPU, aby jej centra danych nie musiały korzystać z procesorów konkurencji.

– Będziemy się rozwijać bardzo dobrze, tak jak to robimy dzisiaj. – stwierdził CEO Nvidia Corp. – Wspieramy więc wszystkie procesory. Uwielbiamy rozkwit rynku procesorów, a powodem tego jest fakt, że procesor jest najważniejszym układem w systemie. To on uruchamia system operacyjny. I gdziekolwiek są procesory, tam są możliwości przyspieszenia obliczeń.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda pgnig | pkp cargo akcje | giełda livechat | giełda orlen | camparic | ciech akcje prognozyChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here