Naga Markets

Akcje Nutanix zyskują 25% na spekulacjach dotyczących sprzedaży!Akcje Nutanix Inc. wzrosły w piątek po doniesieniu, że firma zajmująca się infrastrukturą hiperkonwergentną poszukuje możliwości sprzedaży firmy. Walory wzrosły o 24,6%, zamykając się na poziomie 26,35 USD, po raporcie The Wall Street Journal, który mówi, że firma rozważa sprzedaż po niedawnym zainteresowaniu przejęciem. Ten ruch po prostu nie dorównał ostatnim najlepszym jednodniowym wynikom akcji, tj. 29% wzrostowi z 1 września, po dobrym raporcie kwartalnym i prognozach.

Nutanix zmieni właściciela?

Nutanix to firma zajmująca się oprogramowaniem chmurowym, która specjalizuje się w infrastrukturze hiperkonwergentnej, która zasadniczo łączy pamięć masową komputerów i serwery w produkcie chmury hybrydowej, który umożliwia firmom dostęp do mocy obliczeniowej na miejscu oraz zasobów chmury publicznej.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Analityk Barclays Tim Long, który wyznaczył cenę docelową na poziomie 25 USD, powiedział, że jest prawdopodobne, że Nutanix poszukuje nabywcy private equity lub strategicznego inwestora, a przy historycznych premiach za oprogramowanie może oczekiwać ofert w przedziale od 27 do 30 USD za akcję.

„Nutanix koncentruje się na długoterminowych zmianach transformacyjnych, które są trudniejsze do przeprowadzenia jako spółka publiczna, co podlega kontroli z kwartału na kwartał” – powiedział Long. „Zakup przez PE może dać firmie Nutanix możliwość udowodnienia swojej strategii Go-to-Market (GTM) i produktu w dłuższym horyzoncie czasowym”.

Przejęcie strategiczne ma również sens, powiedział Long, biorąc pod uwagę, że Nutanix ma wystarczającą skalę przychodów i silną bazę klientów.

„Uważamy również, że ogólna dostępność klastrów Nutanix na platformie Azure, ogłoszona w tym tygodniu na Microsoft Ignite może działać jako potencjalny średnioterminowy katalizator wzrostu, umożliwiając firmie Nutanix zrealizowanie swojej wizji stania się prawdziwie hybrydową platformą wielochmurową” – powiedział Bora.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

XTB

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 14 października 2022 r.
Następny artykułSezon zarobków w III kwartale rozpoczyna się od obniżonych oczekiwań
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here