Naga MarketsAkcje Nikoli wzrosną o 70% w stosunku do obecnych poziomów, mówi analityk
Jeden z modeli aut Nikola

Przez ostatnie kilka tygodni, na akcjach spółki Nikola – producenta elektrycznych ciężarówek obserwowaliśmy istny roller coaster. Akcje NKLA zanurkowały po raporcie, który postawił w złym świetle założyciela firmy Trevora Miltona. Kolejny spadek miał miejsce, gdy Milton wystąpił z firmy. W tym miesiącu widzimy natomiast odbicie, a ubiegły tydzień zakończył się niemal 25-procentowym wzrostem.

  • Nikola w tym roku ma ukończyć i przetestować 5 prototypowych ciężarówek
  • Istotny dla firmy jest też kontrakt z General Motors
  • Analityk JPMorgan szacuję wzrost notowań o 70 proc.

Nikola wzrośnie do 41 USD?

Zszargane nerwy inwestorów zdają się uspokajać wieści z kierownictwa firmy, które powtarza plan zostania liderem w dziedzinie transportu bez emisji spalin.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Nikola przewiduje ukończenie pięciu prototypowych ciężarówek Nikola Tre BEV w zakładzie IVECO JV w ciągu najbliższych tygodni. Spółka oczekuje, że w tym roku przeprowadzi testy drogowe tych ciężarówek w Niemczech i zgodnie z planem, pod koniec 2021 r. rozpocznie ich produkcję.

Ponadto, uspokajając największe obawy inwestorów, planowane partnerstwo firmy z General Motors wciąż wydaje się być na dobrej drodze. Chociaż model partnerstwa Nikoli był ostatnio przedmiotem krytyki, analityk JPMorgan Paul Coster uważa, że to „atrakcyjna strategia”.

Jednakże, Coster wskazuje również, że krótkoterminowy sukces Nikoli zależy od podpisania kontraktu z GM.

– Uważamy, że umowa partnerska z GM jest najważniejszym krótkoterminowym katalizatorem. Niepowodzenie w sfinalizowaniu umowy byłoby fatalnym ciosem dla inicjatywy Badger [pickup], ale naszym zdaniem poważnym ciosem dla ważniejszej inicjatywy Truck [ciężarówka]. Komunikat o partnerstwie ze stacją tankowania jest naszym zdaniem mniej ważny, choć mógłby przemówić do inwestorów. Oczekiwanie na ukończenie pięciu ciężarówek Nikola Tre może oczywiście podnieść wiarygodność… Na razie, partnerstwo z GM jest testem warunków skrajnych dla firmy – powiedział Coster.

Coster ma pozytywne nastawienie do Nikoli i utrzymuje rekomendację przeważaj wraz z byczą ceną docelową na 41 USD. Stąd też oczekiwania wzrostu o prawie 70 proc. w stosunku do obecnych poziomów.

Akcje Nikola kierują się do oporu przy 28 USD

Notowania Nikoli znalazły wsparcie przy 17,70 dol. za akcję, skąd w ubiegłym tygodniu nastąpiło odbicie. Jeśli wzrosty będą kontynuowane, cena może kierować się do strefy oporu przy 28,00.

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Przełamanie wspomnianego wyżej oporu otwierałoby drogę do poziomu 41,00 oczekiwanego przez Costera. Kolejny kluczowy opór wypada na okrągłym poziomie 50 dolarów za akcję.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here