Naga Marketsbear, byki, ComparicWe wtorek firma Nike opublikowała swoje wyniki za trzeci kwartał. Zysk skorygowany po raz dziewiąty z rzędu przebił oczekiwania analityków. Zawiodły natomiast prognozy na nadchodzący rok fiskalny dotyczące sprzedaży, w rezultacie akcje spółki mocno spadły.


Nike zapowiedział, że spodziewa się wzrostu sprzedaży w nadchodzącym roku o “wysoką liczbę jednocyfrową”, co oznacza mniejszą wartość niż prognozy rynkowe, które szacowały zwiększenie sprzedaży o 10%. Z kolei predykcje dotyczące wzrostu zysku o “lekko ponad 10%” są znacznie niższe niż 15% oczekiwane przez inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z dobrych informacji, Nike opublikował zysk na akcję w wysokości 55 centów (oczekiwano 49 centów) oraz przychody w wysokości 8 mld USD (oczekiwano 8,2 mld USD). Przewidywany wzrost zamówień wyniósł 17% (prognozowano 16,2%), oczywiście nie biorąc pod uwagę zmian kursu walutowego. Firma spodziewa się wysokiego wzrostu zamówień w Chinach, aż o 36%, znacznie więcej od oczekiwanych wstępnie 20%.

Graj na akcjach zagranicznych spółek dzięki TMS

Choć większość powyższych danych wygląda nieźle dla amerykańskiego producenta odzieży i obuwia, akcje spółki spadły o 5% w handlu przedsesyjnym. Wczoraj zamknęły się na poziomie 64,90 USD, a obecnie warte są 61,25 USD. Wygląda na to, że słabszy od oczekiwań wzrost sprzedaży przestraszył inwestorów, jednak wydaje mi się, że podczas regularnej sesji na Wall Street część spadków zostanie odpracowana przez byki.

nikeConotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here