Naga Markets
Tiger Woods w jednej z kampanii marketingowych Nike
Tiger Woods w jednej z kampanii marketingowych Nike

Raport finansowy Nike przewyższył oczekiwania inwestorów oraz rynków, w efekcie czego akcje sprzedawcy odzieży i akcesoriów sportowych osiągnęły rekordowe , nienotowane dotąd szczyty.


Za drugi kwartał fiskalny (w Stanach Zjednoczonych kwartały rozliczeniowe nie pokrywają się z kwartałami kalendarzowymi) Nike raportował EPS (przychód na akcję) na poziomie $0,90, przebijając oczekiwania analityków, którzy zakładali wyniki zbliżone do $0,86. Dodatkowo bardzo pozytywną informacją kazał się wzrost przyszłych zamówień – również powyżej prognoz.

Inwestuj w zagraniczne akcje i indeksy dzięki brokerowi HFT – sprawdź ofertę!

Notowania NIKE w momencie zamknięcia wtorkowego handlu
Notowania NIKE w momencie zamknięcia wtorkowego handlu

We wtorkowym after-markecie (handlu po zamknięciu amerykańskiej giełdy), notowania Nike poszły w górę o około 3% osiągając poziom $137,31 – do tej pory nigdy nie znajdowały się tak wysoko:

Notowania NIKE w after-markecie, po zamknięciu sesji. Obecnie cena delikatnie opadła od rekordowych szczytów
Notowania NIKE w after-markecie, po zamknięciu sesji. Obecnie cena delikatnie opadła od rekordowych szczytów

Drugi kwartał fiskalny został zamknięty z przychodem na poziomie $7,7mld – co prawda oczekiwania były trochę wyższe ($7,8mld) jednak przedsiębiorstwo w oświadczeniu podaje, że przychody zostały zrewidowane w dół przez ośmioprocentowe dostosowanie kursów walutowych. Cieszy natomiast wzrost sprzedaży w Chinach, które są jednym z najważniejszych rynków dla sprzedawcy popularnych butów i akcesoriów z łyżwą – w Kraju Środka wyniki sprzedażowe zwiększyły się o 34%.

Zbyt silny amerykański dolar dla szeregu firm z USA był gwoździem do trumny jeżeli chodzi o sprzedaż. Dodając do tego spadki walut innych krajów prowadzących regularną wymianę handlową ze Stanami, otrzymaliśmy sytuację, w której ceny proponowane przez wytwórców amerykańskich okazywały się zbyt wysokie.

W przypadku Nike gdy jednak wykluczy się wpływ zmian na rynku walutowym, to przyszłe zamówienia wzrosły o 20% – prognozy mówiły o niespełna czternastoprocentowym wzroście. Producent akcesoriów sportowych przypomina również w swoim oświadczeniu, że w czwartek (24 grudnia) akcje zostaną podzielone (split). Ostatni raz split akcji 2:1 miał miejsce w 2012 roku – teraz sytuacja będzie identyczna. Za każdą jedną akcję Nike inwestorzy otrzymają dwie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here