Naga Markets
nike
Nike. Źródło: unplash.com/@joshredd

W czwartek amerykańskie przedsiębiorstwo będące jednym z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych – Nike Inc. opublikowało raport kwartalny. Wskazuje w nim niewielki wzrost przychodów i ogromny spadek zysku netto rok do roku. Następstwem tego są spadki akcji spółki ponad 12% w nieregularnych godzinach handlowych.

  • Spółka Nike Inc. podzieliła się wynikami w kolejnym kwartale 
  • Według raportu zysk netto spada o 22% r/r
  • Akcje spółki reagują w brutalny sposób
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Nike Inc. publikuje raport nie trafiając w oczekiwania

W czwartek dobrze znana wszystkim spółka Nike Inc. podała raport finansowy wsakzując, że jej przychody w pierwszym kwartale 2023 roku wzrosły o 4% do 12,7 miliardów dolarów rok do roku, przekraczając jedynie pod tym względem szacunki analityków.

Finalnie jednak jak się okazuje zysk netto spadł o 22% w ujęciu rocznym, aby wylądować na poziomie 1,5 mld USD, czyli 0,93 dolara na akcję rozwodnioną. Marża brutto spadła o 220 punktów bazowych do 44,3%, odzwierciedlając wyższe koszty transportu i logistyki, niższe marże w działalności Nike Direct oraz niekorzystne zmiany kursów walutowych netto.

wykres Kurs NIKE 30.09.2022
Kurs NIKE 30.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Przychody spółki zależnej, marki Converse wyniosły 643 mln USD, co oznacza wzrost o 2% w ujęciu sprawozdawczym, spowodowany dwucyfrowym wzrostem w Ameryce Północnej i Europie, który ponownie został częściowo zrównoważony spadkami w Azji.

Nasz silny początek FY23 podkreśla głębię i szerokość globalnego portfela NIKE, w miarę jak kontynuujemy zarządzanie przez zmienność – stwierdził CEO John Donahoe.

Oczekujemy, że nasza nieustająca koncentracja na lepszej obsłudze konsumenta będzie nadal napędzać wzrost i tworzyć wartość, jak tylko NIKE potrafi – dodał.

XTB

Akcjonariusze najwidoczniej jednak nie byli w pełni ukontentowani silną pozycją Nike, ponieważ początkowo akcje spółki spadły 2%, finalnie w nieregularnych już godzinach handlowych spadając do poziomu 86,25 dolarów, czyli około -12%.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNa Wall Street znów spadki. Sektor technologiczny mocno traci, Nasdaq spada 2,86%
Następny artykułWyprzedaż na azjatyckich rynkach. S&P Global publikuje rozczarowujące dane
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here