Naga MarketsAkcje Netflixa wystrzeliły w górę aż o 11,6%. Serwis pozyskał 26 mln klientówKurs akcji Netflixa wystrzelił w środę aż o 11,6% zbliżając się do rekordowych szczytów osiągniętych w połowie lipca. Pomógł entuzjazm związany z oczekiwaniami dotyczącymi wzrostu liczby subskrybentów platformy.

  • Netflix w II kw. 2020 r. osiągnął wzrost płatnych subskrypcji o 10,09 mln
  • Łącznie w I półroczu 2020 r. portal zyskał niemal 26 mln nowych klientów
  • Zysk netto osiągnięty przez Netflixa w II kw. 2020 r. jest rekordowy wyniósł 720 mln. dol

Akcje Netflixa blisko maksimów

Notowania Netflixa wzrosły aż o 11,6% w środę do 547,53 dol. za akcję, co sprawiło, że kapitalizacja rynkowa streamingowego giganta przekroczyła 241 mld dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje Netflixa wystrzeliły w górę aż o 11,6%. Serwis pozyskał 26 mln klientów
Notowania Netflix Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Kurs akcji Netflixa jest już bardzo blisko rekordowego szczytu na 548,73 dol. osiągniętego 10 lipca w związku ze spodziewanymi rewelacyjnymi wynikami za II kw. 2020 r. Te okazały się świetne, ale napompowane oczekiwania były znacznie większe, przez co kurs załamał się i dopiero wczorajsza sesja wybiła notowania do zakresu tuż pod maksimum wszechczasów.

Obecna zwyżka notowań aż o 11,6% jest wywołana optymizmem związanym ze zdolnością firmy do utrzymania klientów zdobytych w pierwszej połowie roku. Głównym powodem wzrostu zainteresowania usługami streamingowymi w tym okresie był zwiększony czas, jaki ludzie spędzali w domach z uwagi na pandemię.

Zobacz również: Apple z kolejnym sukcesem sprzedaży iPhone’ów. Słabe wyniki Samsunga

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Netflix znacznie zwiększył liczbę subskrybentów

W pierwszej połowie 2020 roku Netflix pozyskał aż 25,9 mln nowych subskrybentów na całym świecie. Choć spółka ostrożnie podchodzi do prognoz na drugie półrocze ostrzegając, że inwestorzy nie powinni liczyć na powtórzenie sukcesu z pierwszych 6 miesięcy roku, to duża część z nich nadal oczekuje długotrwałego skutku pandemii na wzrost zainteresowania streamingiem wideo.

Środa była ogółem fantastycznym dniem dla notowań spółek technologicznych z grupy FAANG. Facebook zyskał aż 8,2%, Amazon 2,85%, Alphabet 2,8% i Apple “jedynie” 1,4%. Dla porównania Dow Jones Industrial Average wzrósł tylko o 0,3%, NASDAQ Composite o 1,73% a S&P 500 o 1,02%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here