Naga MarketsNetflix Inc. w górę o ponad 12%! Olbrzymi wzrost subskrybentówAkcje Netflixa drożeją w środę w handlu przedsesyjnym nawet o ponad 12% wskutek publikacji raportu za IV kw. 2020 r., w którym spółka wykazała przekraczający oczekiwania wzrost subskrybentów. Co więcej, Netflix przewiduje, że będzie już w stanie przez dłuższy czas podtrzymywać dodatnie przepływy pieniężne.

  • Netflix chwali się podwojeniem liczby subskrybentów w nieco ponad dwa lata (od połowy 2018 roku do końca 2020 roku)
  • Serwis streamingowy skorzystał z sytuacji pandemicznej, która zmusiła ludzi do pozostania w domach
  • Spółka rozważa dokonanie skupu akcji własnych

Akcje Netflixa wystrzeliły w górę w handlu przedsesyjnym

Netflix Inc. zachwycił Wall Street wynikami za IV w. 2020 r. opublikowanymi po spokojnej wtorkowej sesji, w której kurs akcji spółki zyskał zaledwie 0,76% wzrastając do 501,77 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
W handlu przedsesyjnym na NASDAQ akcje Netflixa drożeją o 12,5% do 564,60 dol. po tym jak spółka poinformowała w raporcie o przekraczającym oczekiwania spółki wzroście subskrybentów o 8,51 mln do 203,7 mln aktywnych subskrybentów. Tymczasem, zarząd Netflixa zakładał przed 3 miesiącami wzrost o zaledwie 6 mln.

https://www.tradingview.com/x/Ku0835o9/

W ujęciu rocznym, wzrost ten wygląda jeszcze bardziej imponująco: to przyrost aż o 37 mln nowych użytkowników, czyli o 31% więcej niż o 28 mln w poprzednim roku. Ponad 83% nowych subskrypcji dokonanych zostało poza Stanami Zjednoczonymi.

Plus500

Wyniki finansowe również prezentują się bardzo solidnie. Netflix w IV kw. 2020 r. zanotował przychody w wysokości 6,6 mld dol., które są zgodne z oczekiwaniami zakładającymi właśnie taką kwotę. Niestety, spółka zawiodła w kategorii zysku na akcję nie wypełniając własnych oczekiwań wynoszących 1,35 dol. oraz tych z Wall Street o wartości 1,39 dol. Ostateczny wynik wyniósł bowiem 1,19 dol. na akcję.

Zobacz również: Big Mac zadecydował: kurs dolara powinien wynosić około 2,71 zł

Netflix Inc. optymistycznie spogląda w przyszłość zakładając wzrost przychodów do 7,1 mld dol. w I kw. 2021 r. oraz zysku do aż 2,97 dol. za akcję. Spółka spodziewa się marży operacyjnej w całym 2021 roku na poziomie 2021 r., o 1 punkt procentowy wyższej niż wcześniej podawano. Marża ta ma w kolejnych latach wzrastać o 3 punkty procentowe z roku na rok.

Przedstawiciele zarządu Netflixa stwierdzili także, że spółka jest obecnie na dobrej drodze do osiągnięcia pozytywnych przepływów pieniężnych na przestrzeni kilku okresów rozliczeniowych. W 2020 roku Netflix osiągnął dodatnie przepływy pieniężne w 2020 roku głównie dzięki redukcji kosztów produkcyjnych w związku z pandemią. To dość dobra informacja biorąc pod uwagę, że w tej kategorii spółka wykazała ujemną wartość 3,3 mld dol. w 2019 roku. Co więcej, ostatni raz gdy spółka osiągnęła dodatnie przepływy miał miejsce w 2021 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here