Naga Markets

Magnat funduszu hedgingowego Bill Ackman nabył ponad 3,1 miliona akcji Netflix Inc, oferując tym samym wotum zaufania dla giganta streamingu po tym, jak akcje spółki spadły o niemal 50 proc. od swojego listopadowego szczytu. Fakt ten sprawił, że firma Ackmana, Pershing Square Capital Management, jest teraz wśród 20 największych akcjonariuszy Netflixa.

  • Akcje Netflixa spadły o niemal 50 proc.
  • Pershing Square Capital Management kupiło ponad 3,1 mln akcji Netflix Inc
  • Fundusz stał się tym samym jednym z 20. największych akcjonariuszy spółki 

Bill Ackman wierzy w Netflixa 

Spoglądając na notowania zauważymy, że akcje Netflixa spadły o niemal 50 proc. od swojego listopadowego maksimum. Spadek przyspieszył w zeszłym tygodniu po tym, jak firma ogłosiła, że jej wzrost spowalnia i nie jest pewna dlaczego.Spółce przybyło bowiem w zeszłym roku zaledwie 18 milionów klientów, co jest najgorszym rezultatem od 2015 roku. Ponadto, firma już teraz prognozuje, że początek 2022 r. będzie najgorszym początkiem roku w ciągu co najmniej dekady.

Mimo tych pesymistycznych prognoz, kierownictwo Netflixa wyraziło zaufanie do swojej długoterminowej wizji. Najpopularniejsza na świecie usługa streamingowa ma bowiem wiodącą pozycję na niemal każdym głównym rynku, a przejście z telewizji linearnej na streaming wciąż jest w fazie realizacji.

Bill Ackman będący założycielem i dyrektorem generalnym Pershing Square Capital Management, firmy zarządzającej funduszami hedgingowymi powtórzył te sentymenty w liście do inwestorów.

– Okazja do nabycia Netflixa przy atrakcyjnej wycenie pojawiła się, gdy inwestorzy negatywnie zareagowali na wzrost liczby subskrybentów w ostatnim kwartale i krótkoterminowe prognozy zarządu – napisał Ackman przytaczając równocześnie korzystne cechy spółki, w tym jej model biznesowy oparty na subskrypcji oraz zespół zarządzający.

Autor poleca również:

XTB

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy

Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara prognoza | pknorlen akcje | kurs hrywny prognozy | akcje pgnig cena aktualna | najwyższy kurs lewa | mercator giełda | długoterminowa prognoza kursu liry tureckiej | ciech akcje prognozy |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułIle kosztuje dolar? Kurs USD/PLN zyskuje dzisiaj prawie 2 grosze i zbliża się do bariery 4,10 zł
Następny artykułZłoty cały czas stabilnie. Wczorajsze posiedzenie Fed osłabiło notowania PLN
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here