Naga MarketsAkcje Netflixa mocno w dół. Rozczarowujące wyniki finansoweKurs akcji Netflixa spadł we wtorek trzecią sesję z rzędu, ale prawdziwe załamanie nastąpiło dopiero w handlu po głównej sesji, gdy cena za akcję zanurkowała nawet poniżej 500 dol. Powodem jest zawód inwestorów z uwagi na gorsze niż spodziewane wyniki finansowe.

  • Netflix zanotował znaczny spadek liczby subskrybentów względem poprzedniego kwartału
  • Wynik ten wygląda blado także na tle poprzedniego roku
  • Analitycy oraz sam Netflix przewidywali znacznie lepsze rezultaty

Kurs akcji Netflixa poniżej 500 dol. w pre-market

Akcje Netflixa we wtorek zakończyły notowania o 1% niżej na 525,42 dol., jednak załamanie nastąpiło w handlu posesyjnym po opublikowaniu raportu finansowego za III kw. 2020 r.

Akcje Netflixa mocno w dół. Rozczarowujące wyniki finansowe
Notowania Netflix Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Szczególnie zawiodła jedna kluczowa statystyka: ilość nowych subskrybentów. Jak się okazuje, efektem fantastycznego wzrostu w poprzednim kwartale jest kulejący rozwój serwisu w tej kategorii w kolejnym okresie rozliczeniowym.

Netflix w okresie od początku czerwca do końca września pozyskał “zaledwie” 2,2 mln nowych subskrybentów, podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej było to aż 6,8 mln nowych użytkowników platformy. To także mniej niż przewidywania samej spółki, która zakładała, że uda się osiągnąć rezultat 2,5 mln.

Łączna liczba subskrybentów Netflixa po III kwartale tego roku to 195,2 mln osób. Analitycy ocenili przeciętnie, że będzie to 196,2 mln. Przesadny optymizm dominował wśród inwestorów i rynkowych ekspertów, a niektóre prognozy zakładały wielkość przyrostu nowych użytkowników na nawet 5 mln.

Netflix ocenia, że tak słaby wzrost jest skutkiem bardzo dobrej pierwszej połowy roku, w której łącznie spółka pozyskała 28,1 mln użytkowników, czyli więcej niż w całym 2019 roku, gdy było to 27,8 mln.

– Mniejszy wzrost liczby subskrybentów jest głównie spowodowany rekordowym pierwszym półroczem oraz “efektem cofnięcia”. – zaznaczyli przedstawiciele spółki w raporcie.

W ujęciu finansowym, przychody Netflixa wyniosły 6,4 mld dol., a to już lepiej niż zapowiadane przez spółkę 6,3 mld dol.

Zawiódł jednak zysk na akcję, który wyniósł zaledwie 1,74 dol., czyli mniej niż prognoza spółki w wysokości 2,09 dol. Netflix twierdzi, że jest to wynikiem niezrealizowanej straty z uwagi na rewaluację długu denominowanego w euro.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here