Naga Markets

Akcje Netflix potaniały o 25% w dwa miesiące. Prognozy zakładają mocne odbicieAkcje Netflixa potaniały o ponad 25% od szczytów z połowy listopada, a raport finansowy za IV kwartał 2021 roku jest już tuż za rogiem. Jednocześnie, notowania spółki są 6% poniżej poziomu z końca 2020 roku. Jednak prognozy analityków zakładają mocną zwyżkę notowań i przebicie przez nich nawet poziomu 700 dol.

Netflix Inc: kurs akcji 25% niżej od ATH

Wyniki finansowe Netflixa za III kw. 2021 r. zaprezentowane w październiku były naprawdę solidne i wywołały wówczas zwyżkę o ponad 10% do nowego ATH z 17 listopada na 691,69 dol.Względem poziomu z czasu publikacji wyników za III kw. 2021 r. (19 października) obecny kurs jest około 17% niżej. Jak wynika ze wspomnianego raportu finansowego, spółka zanotowała lepszy od oczekiwań wzrost liczby użytkowników: przybyło 4,4 mln nowych abonentów netto, co przewyższyło jej własną prognozę na poziomie 3,5 mln. Przychody Netflixa w III kw. wyniosły 7,48 mld dol., co było zgodne z szacunkami, a zysk wyniósł 3,18 dolara na akcję, znacznie przekraczając konsensus ulicy na poziomie 2,56 dolara na akcję.

Zresztą, pisaliśmy o tym wówczas w tym wpisie: Netflix z przychodami za III kw. 2021 r. wyższymi o 16,3%

Z kolei w IV kw. 2021 r. spółka prognozuje aż 8,5 mln nowych abonentów netto. Solidnie mają wyglądać także przychody, które mają wynieść 7,7 mld dol., co oznacza wzrost o 16% w ujęciu rocznym.

Konsensus prognoz analityków zakłada 8,3 mln nowych abonentów netto, 7,7 mld dol. przychodu i zysk na poziomie 83 centów na akcję. Natomiast w I kw. 2022 r. szacowany są przychody na poziomie 8,2 mld dol., zysk 3,47 dol. na akcję, a także 5,7 mln nowych abonentów netto.

W opublikowanej w środę prognozie, Steven Cahall, analityk Wells Fargo, podtrzymał swoją cenę docelową dla Netflix Inc. na poziomie 800 dol.. Jak stwierdził, analiza pobrań aplikacji wykonana przez Apptopia sugeruje, że prognozy spółki dotyczące nowych subskrybentów są dość konserwatywne. Cahall podniósł swoją prognozę dla grudniowych nowych subskrybcji do 10 mln z 9,5 mln.

Cahall zauważył, że grudniowy kwartał był naprawdę dobry z punktu widzenia opublikowanych przez Netflixa treści, m.in. filmów, takich jak “Don’t Look Up” (“Nie patrz w górę”) czy “Red Notice” (“Czerwona nota”), oraz utrzymującego się zainteresowania “Squid Game”.

XTB
fpmarkets

Dzięki ogromnej ofercie treści w 2022 roku i ciągłemu rozwojowi w Azji, widzimy możliwość wzrostu liczby abonentów i potencjał nowych modeli abonenckich jako kluczowe pozytywne czynniki napędzające kurs akcji w 2022 roku. – powiedział Nat Schindler, analityk Bank of America. Jego rekomendacja dla akcji Netflix Inc. to 750 dol.

Zwyżki akcji spodziewa się także Thomas Champion z Piper Sandler wyznaczając cenę docelową na poziomie 705 dol. Analityk spodziewa się długoterminowego wzrostu powyżej 25 mln abonentów rocznie “w najbliższej przyszłości”. Zauważył, że wolne przepływy pieniężne (free cash flow) powinny być “zdecydowanie pozytywne” w 2022 roku i stwierdził, że wycena wygląda atrakcyjnie w stosunku do ostatnich 5 lat.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs | korona norweska kurs | stalprodukt cena akcji | kurs lewa do złotówki | kurs akcji neuca | benefit notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here