Naga MarketsOglądanie Netflixa w domuZwątpienie inwestorów w kondycję Netfliksa było jedynie chwilowe. Wczoraj po publikacji świetnych wyników kwartalnych powróciła wiara w giganta medialnego. W godzinach posesyjnych akcje spółki w szczytowym momencie wzrastały blisko o 15%. Wygląda na to, że przeciętne wyniki osiągnięte w poprzednim kwartale były jedynie chwilową zadyszką i teraz Netflix wraca do gry z pełną siłą.  

Liczba nowych subskrybentów zaskoczyła wszystkich 

Wczorajsza sesja była świetna dla Netfliksa, nawet jeszcze przed publikacją wyników kwartalnych. Cena akcji zamknęła się na poziomie 346,40 USD, co oznacza wzrost w wysokości blisko 4% (+3,98%). Prawdziwy boom rozpoczął się jednak dopiero po ogłoszeniu raportu kwartalnego. W momencie pisania artykułu cena w godzinach posesyjnych była na poziomie 384,10 USD, co oznacza wzrost o 10,9% w stosunku do wczorajszego zamknięcia. 

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres netflix 17.10.2018
Świetne wyniki doprowadziły do silnego wzrostu ceny akcji spółki

W trzecim kwartale liczba subskrybentów zwiększyła się o 6,96 mln netto, z czego 1,09 mln pochodziło z USA. To wynik znacznie powyżej mediany oczekiwań analityków na poziomie 5,32 mln. Netflix miał jeszcze niższe prognozy w wysokości 5 mln osób.

Może to być efekt słabszych wyników z zeszłego kwartału, gdy spółka przestrzeliła prognozy, w wyniku czego akcje zanurkowały. Tym razem zarówno Netflix, jak i analitycy byli ostrożniejsi. Parę dni temu doszło również do mocnych spadków na akcjach spółki.

Jim Nail – analityk w Forrester – skomentował: „Jednym z największych pytań po słabych wynikach przychodów i wzrostu subskrybentów w poprzednim kwartale była kwestia tego, czy mamy do czynienia z wartością odstającą czy oznaką spowolnienia rozwoju. Dzisiejsze wyniki świadczą o tym, że to jedynie chwilowe odchylenie.” 

Zysk netto wzrósł kilkukrotnie 

Zysk netto w trzecim kwartale wzrosły do 403 mln USD, co przekłada się na 89 centów zysku na akcję. Dla porównania, w poprzednim roku w trzecim kwartale wyniki te wynosiły kolejno 129,6 mln USD i 29 centów. Przychody wzrosły do 4 mld USD – o 25% więcej niż rok temu (2,99 mld USD). 

Netflix spodziewa się świetnego czwartego kwartału, zdaniem spółki liczba subskrybentów wzrośnie o 9,4 mln osób, a płatnych subskrypcji o 7,6 mln USD, co oznacza kolejno 13% i 15% więcej niż rok temu w tym samym okresie.  

Niektórzy analitycy wyrażają obawy co do stopnia zadłużenia Netfliksa do finansowania swoich produkcji. Gigant streamingowy zbliża się jednak do momentu, gdy zysk operacyjny zaczyna wzrastać dynamiczniej niż wydatki na tworzenie contentu, tak powiedział podczas konferencji CFO spółki. Jak na razie inwestorom nie przeszkadza ujemny wolny przepływ pieniężny, dopóki liczba subskrybentów stale rośnie. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here