Naga MarketsNajwiększym wygranym dzisiejszej sesji na Giwłedzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie jest bez wątpienia spółka Mostostal Płock (MSP), której akcje zyskują w trakcie czwartkowego handlu ponad 32 proc. wybijając tym samym powyżej lokalnych maksimów z marca tego roku, co spowodowało, że ich kurs znalazł się na najwyższym poziomie od marca 2017 roku i jednym z najwyższych od listopada 2015 roku.

Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli wyniki MSP za H1 2021 r.

Ekonomiści X-Trade Brokers Domu Maklerskiego zwracają uwagę, że dzisiejsze odbicie na notowaniach spółki Mostostal Płock należącej do grupy kapitałowej Mostostal Warszawa to efekt publikacji danych za I półrocze.W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku spółka wypracowała bowiem zysk netto na poziomie 10,4 miliona złotych przy przychodach w wysokości 82,2 miliona zł.

– Spółka niedawno poinformowała o przeznaczeniu 1 miliona złotych na wypłatę dywidendy, co daje ok. 0,5 zł na akcje – przypominają również eksperci XTB.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lotos cena | biomed cena akcji | notowania dolar | wykres bitcoina | theppro sklep | kurs rubla rosyjskiego | rekomendacje giełdowe 2020 | selvita notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCavatina Holding wchodzi na giełdę w piątek. Deweloper biurowy debiutuje na GPW
Następny artykułDAX i inne indeksy europejskie zyskują w oczekiwaniu na decyzję EBC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here