Naga MarketsAkcje Moderna rosną o 10%. Ciągłe spory wokół BrexituWydarzeniem ubiegłego dnia była informacja o 95%-owej skuteczności drugiego kandydata na szczepionkę firmy Moderna. Walory spółki podrożały o 10%, tym samym Moderna ustanowiła nowe historyczne maksimum notowań. Amerykańskie indeksy zakończyły dzień ze wzrostem, przy czym indeks S&P 500 poprawił historyczny rekord notowań.

Gospodarki powoli wracają do normalności

Rynki są już w trakcie dyskontowania powrotu gospodarek do normalności, co odzwierciedlają m.in. rosnące notowania banków, jednak w tym samym czasie dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia podkreślił zaniepokojenie sytuacją epidemiologiczną, która powoduje wyczerpanie wydolności służby zdrowia w wielu zachodnich krajach. Z pozostałych tematów dzisiaj wyniki opublikują Walmart i Home Depot. Odnośnie europejskiego rynku wczoraj w sprawie Brexitu wypowiedział się premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, który jest przekonany, że kraj poradzi sobie nawet bez umowy z UE, główną sporną kwestią pozostaje temat rybołówstwa.

Te artykuły również Cię zainteresują

Krajowy rynek kontynuuje trend wyznaczony przez informację o pierwszej potencjalnej szczepionce, a informacja o drugiej już tylko dolewa oliwy do ognia. Zyskują sektory: paliwowy, odzieżowy i bankowy – kosztem spółek technologicznych, w tym producentów gier, wyprzedawani są także „beneficjenci” pandemii, czyli spółki takie jak Mercator Medical – producent rękawic ochronnych. Najsilniej reaguje indeks blue chipów, w ramach którego wczoraj dominowały 3 spółki zyskujące przeszło 8%: Lotos, PKN Orlen i CCC. Kapitał odpływał m.in. ze spółki Allegro, która przecenia się 5 dzień z rzędu i znalazła się już w pobliżu notowań z zamknięcia w dniu debiutu. Jednak nie wszystkie spółki z sektora technologicznego traciły, czego przykładem jest DataWalk – spółka zyskała niemal 9% po publikacji przed otwarciem sesji o sprzedaży DataWalk do zastosowań wywiadowczych w kraju członkowskim UE.

Nie mniej ważne dla poszczególnych spółek są raporty za III kw. 2020 r. – przed dzisiejszą sesją opublikowały je poniższe spółki: 1) Wirtualna Polska wypracowała 25,1 mln zł zysku netto, wobec konsensusu 16,2 mln zł, a r/r poprawiła wynik o 23%. 2) Spółka R22 wygenerowała 6,8 mln zł, wobec szacunków analityków w zakresie 5,9-6,1 mln zł, r/r wynik wzrósł o 103%. 3) Strata netto Agory wyniosła 7,1 mln zł, wobec konsensusu zakładającego stratę na poziomie 19,7 mln zł, a w ubiegłym roku strata wyniosła 2,9 mln zł. 4) Skarbiec Holding miał 24,2 mln zł zysku netto, wobec 3,4 mln zł w ubiegłym roku. 5) Develia zarobiła 14,2 mln zł netto, przeszło 2-krotnie mniej niż w ubiegłym roku, gdy wynik wyniósł 33,1 mln zł, przy konsensusie 8,6 mln zł. 6) Zysk netto Inter Carsu wyniósł 88,3 mln zł, co oznacza wartość o 1,4% gorszą niż konsensus, ale o 34,2 % wyższą niż w poprzednim roku. 7) Szacunkowe dane za 3 kwartały podał DataWalk, po 9 miesiącach spółka ma 6,1 mln straty netto wobec 10,4 mln zł straty w analogicznym okresie ubiegłego roku.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here