Naga MarketsAkcje Moderna Inc. wystrzeliły górę w handlu pozasesyjnym we wtorek po solidnej wzrostowej sesji na NASDAQ, po tym jak spółka opublikowała informację o kolejnej pomyślnie zakończonej fazie testów szczepionki na COVID-19, która przyniosła zadowalające rezultaty. Decydujące testy kliniczne będą miały miejsce w lipcu.

  • Moderna Inc. jest jednym z liderów w wyścigu po szczepionkę na COVID-19.
  • Akcje spółki od początku roku wzrosły o ponad 283%.
  • Moderna opublikowała wyniki drugiej fazy testów, która przyniosła optymistycznie nastrajające rezultaty.

Moderna: pozytywne rezultaty testów szczepionki

Notowania Moderna Inc. poszły w górę aż o 16,07% do 87,10 dol. za akcję w handlu po głównej sesji po informacji o rezultatach badań Moderny na szczepionką. Główna wtorkowa sesja zakończyła się także istotnym wzrostem kursu akcji spółki o 4,54% do 75,04 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje Moderna Inc. w górę o ponad 16% po sesji, szczepionka na COVID-19 coraz bliżej
Notowania Moderna Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Rezultaty obecnie zakończonej fazy badań Moderny nad szczepionką nad koronawirusa zostały opublikowane w The New England Journal of Medicine. Wykazały one, że podwójny zaplanowany zastrzyk szczepionki wywołał pożądaną reakcję odpornościową we wszystkich 45 pacjentach poddanych próbie.

To większa próba badawcza niż w wynikach pierwszych testów Moderny przedstawionych w Maju. Firma podaje także, że szczepionka była dobrze tolerowana przez pacjentów i ogółem bezpieczna.

Nie stwierdzono poważnym efektów ubocznych, jednak pewne wystąpiły jak zmęczenie czy ból główny i zostały określone przez pacjentów jako “słabe do umiarkowanych”.

Zobacz również: FTSE 100 nadal 17% niżej niż w lutym, druga fala pandemii ma w UK wywołać 120 tys. zgonów.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Faza trzecia testów Moderny rozpocznie się w lipcu. Spółka zapewnia, że będzie w stanie dostarczyć około 500 mln dawek szczepionki rocznie, a może nawet 1 mld rocznie od 2021 roku.

Przedstawiciele Moderna Inc. zapowiadają, że jeśli wszystko pójdzie tak jak oczekują, to szczepionka może być dostępna do dystrybucji nawet jeszcze na przełomie 2020 i 2021 roku. Jednak ostrzegają, że są co do tego nastawieni “ostrożnie optymistycznie”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here