Naga MarketsAkcje Mo-BRUK (MBR) z luką spadkową. Spadek o 9% w środęKrajowy lider branży przetwarzania odpadów przemysłowych, notowana na GPW spółka Mo-BRUK (MBR), w środę otwierała notowania z luką spadkową tracąc nawet 9%. Spadek nastąpił po pojawieniu się rano informacji, że jeden z akcjonariuszy spółki chce sprzedać w ramach ABB 395 tys. akcji.

  • Value FIZ z wydzielonym Subfunduszem 1 zarządzanym przez AgioFunds TFI ma zamiar sprzedać pakiet 3995 tys. akcji MBR w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu
  • Stanowi to około 11% kapitału zakładowego i ponad 9% głosów na walnym zgromadzeniu, wynika z komunikatu spółki
  • W reakcji na najnowszą informację akcje na GPW notowały silną wyprzedaż w połowie tygodnia
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Akcjonariusz spółki Mo-BRUK chce sprzedać kilkaset tysięcy akcji

Zarząd spółki Mo-BRUK poinformował, że w dniu 5 października 2021 roku otrzymał od akcjonariusza Emitenta – Value Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z wydzielonym Subfunduszem 1 zarządzanym przez AgioFunds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie informację o rozpoczęciu procesu przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB).– Zgodnie z przekazaną informacją, w dniu 6 października 2021 roku Ipopema Securities S.A. z siedzibą w Warszawie działając na zlecenie Akcjonariusza rozpocznie proces ABB na oferowane przez Akcjonariusza do sprzedaży akcje Emitenta tj. 395.000 akcji Spółki, stanowiących około 11,24% w kapitale zakładowym Spółki, uprawniających do około 9,37% w ogólnej liczbie głosów w Spółce – napisano w raporcie bieżącym.

Oferta akcji jest kierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych oraz inwestorów, którzy nabywają papiery wartościowe o łącznej wartości co najmniej 100 tys. EUR na inwestora dla każdej osobnej oferty.
Mo-Bruk w 2012 roku przeniósł się z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. Jego głównym biznesem jest gospodarka odpadami – zestalanie odpadów, produkcja paliwa alternatywnego i spalanie odpadów niebezpiecznych i medycznych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki wyniosły 178,46 mln zł w 2020 r.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Mo-BRUK mocno w dół na GPW po raporcie bieżącym

W reakcji na raport bieżący spółki notowania Mo-BRUK otwierały się w środę na GPW z luką spadkową, osuwając się chwilowo o ponad 9%.W tym momencie zakres deprecjacji to 8,5%, a za jedną akcję płąci się 343 zł, najmniej od dwóch tygodni (dzienne minimum to 339 zł).

Patrząc na sytuację techniczną na interwale D1, notowania zbliżyły się wczoraj do oporu przy 377 zł, jednak dzisiejsza luka spadkowa oddaliła perspektywy wzrostowe. Jeżeli oceny negatywny sentyment się utrzyma, niewykluczony jest nawet atak na strefę wsparcia przy 334 zł, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz mierzenia 50% Fibonacciego – komentują analitycy XTB.

invest
Akcje Mo-BRUK (MBR) z luką spadkową. Spadek o 9% w środę
Wykres MBR

Notowania powracają poniżej istotnej strefy technicznej zaznaczonej na czerwono, w ryzach cały czas trzymają je jednak: linia trendu prowadzona od dołków z czerwca oraz 200-dniowa średnia ruchoma.

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax analiza | bitcoins | nasdaq wykres | dino giełda | kurs złotówki | kurs pkn | giełda ciech |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here