Naga MarketsAkcje ML System wyróżniły się wzrostem 6,3 procent. Zagraniczne indeksy bez większych zmianPodczas wczorajszej sesji wartość amerykańskich indeksów nie uległa znaczącej zmianie – indeks S&P 500 zyskał niecałe 0,2%, a Nasdaq przecenił się o lekko ponad 0,2%. Zdecydowanie lepiej wypadły indeksy z europejskiego rynku, gdzie DAX i CAC40 zyskały 0,8%.

ML System odnotował zwyżkę o 6,3%

Na rynkach wciąż nie widać dużego apetytu na ryzyko, trwa kontynuacja umacniana się amerykańskiego dolara, w wyniku czego, dodatkowo przez wzrost rentowności obligacji spada cena złota, które obecnie wyceniane jest na ok. 1730 USD. Surowce przyciągają obecnie sporo uwagi. Po wzroście zapasów ropy surowiec lekko się przecenił. Jednak w centrum wydarzeń znajdują się ceny węgla i gazu, które mają być odpowiedzialne za kryzys energetyczny w Chinach. Przerwy w dostawie energii spowalniają produkcję w chińskich fabrykach. Dostawcy komponentów dla Apple i Tesli wstrzymują produkcję nawet na tydzień.Zachowanie krajowych indeksów było bardziej zbliżone do europejskich. Indeksy WIG20 i mWIG40 wzrosły o 0,7%, a 0,5%-ową zwyżkę odnotował sWIG80. Liderem w indeksie blue chipów było Asseco (+3,8%), spółka zakończyła sesję na poziomie lokalnych maksimów z 1 września br. i ma szansę na wyjście powyżej okrągłego poziomu 90 zł, choć po podobnej sesji na początku miesiąca kurs spółki dynamicznie skorygował. Również Bogdanka wyrównała lokalne maksima po wzroście o 6,4%, spółce sprzyja kryzys energetyczny i rosnące ceny węgla, a także wzrost zainteresowania walorami producentów węgla.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

W indeksie sWIG80 wyróżniał się wczoraj również ML System (+6,3%), po tym jak wczoraj rano opublikowano kolejne wyniki badania skuteczności urządzenia Covid Detector. Wyniki wykrywania wirusa SARS-CoV-2 zostały w 100% potwierdzone wynikami testów PCR przez zagraniczną jednostkę medyczną. Dziś niemal 80 spółek przedstawi wyniki finansowe.

Z pozostałych tematów: 1. Tauron i Microsoft będą współpracować w zakresie transformacji energetycznej i cyfrowej. 2. Sanok Rubber Company w II kw. 2021 r. osiągnął 13,8 mln zł zysku netto, podobnie do konsensusu (13,6 mln zł), co oznacza wzrost o 654% r/r, przychody spółki wzrosły o 66% r/r do poziomu 301 mln zł. 3. Photon Energy informuje, że zmiany regulacyjne w Czechach i na Słowacki będą miały negatywny wpływ na EBITDA, nawet o 1 mln euro w 2022 roku, zmiany obniżą również wycenę elektrowni fotowoltaicznych spółki o ok. 4 mln euro.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here