Naga MarketsZarząd ML System S.A. poinformował, że w dniu 27 września 2021 r. zawarł umowę o współpracy ze spółkami Pilkington IGP sp. z o.o. oraz Pilkington Polska sp. z o.o. w przedmiocie wspólnej koordynacji sprzedaży produktów szklanych dla budownictwa wykorzystujących powłoki kwantowe oraz technologię BIPV, a także produktów linii Smart Glass oferowanych przez Spółkę. W reakcji notowania MLS na GPW rosły w poniedziałek przez chwilę o ponad 10% testując poziom 111,4 zł.

ML System (MLS) podpisuje znaczącą umowę, akcje zyskują

– Współpraca obejmowała będzie projekty realizowane na terytorium całej Europy. Spółki grupy Pilkington będą wspierały Emitenta w procesie wprowadzania do obrotu szyb z powłokami kwantowymi, jak również podejmą działania w celu włączenia tego produktu do swojej oferty handlowej – napisano w raporcie bieżącym w poniedziałek.ML System kwalifikuje umowę jako znaczącą z uwagi na fakt nawiązania współpracy z jednym z wiodących w Europie dostawców szkła budowlanego, co jest istotne z perspektywy rozwoju w sektorze BIPV (z ang. building integrated photovoltaics). To moduły fotowoltaiczne przeznaczone do integracji z budynkiem, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań.

ML System (MLS) w górę po najnowszym raporcie bieżącym

– Jak widać na wykresie, część zwyżki została zredukowana, kurs zawrócił po wybiciu w górę 50-sesyjnej średniej kroczącej. Cena wciąż znajduje się jednak powyżej ważnej strefy 101,40 – 101,80 PLN (lokalne dołki z połowy czerwca i zamknięcie z 22 września).

Zakończenie dnia powyżej tego poziomu będzie można uznać za sukces strony popytowej, a jeśli wzrosty będą kontynuowane na kolejnych sesjach, uwaga będzie zapewne zwrócona na kolejnych lokalnych minimach z lipca i sierpnia bieżącego roku – komentują analitycy XTB.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here