Naga MarketsAkcje ML System drożeją we wtorek o 12%. Kurs w okolicach 120 zł.Wtorkowa sesja przynosi kontynuację wzrostów na walorach spółki ML System działającej w branży fotowoltaiki w Polsce. Akcje producenta paneli fotowoltaicznych podrożały od dołka bessy z połowy marca już o około 700%. Spółka pokazała w poniedziałek szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 r., które były znacznie lepsze niż w analogicznym okresie 2019 roku.

  • Ml System miał w pierwszym półroczu 2020 r. 55 mln zł. przychodów, EBITDA przekroczyła 13,8 mln zł.
  • Spółka przed weekendem zawarła umowę dot. modernizacji budynków szpitalnych. Wartość: 28,3 mln zł.
  • Akcje spółki drożeją we wtorek o 16:00 o 16%, a kurs oscyluje w okolicach 120 zł.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

ML System poprawia historyczne szczyty notowań

Wtorkowa sesja stoi pod znakiem kontynuacji silnego trendu wzrostowego, zainicjowanego w połowie marca. Początkowo akcje drożały “niemrawo”a kurs w ciągu 4 miesięcy odrobił straty z Covidowego dołka i pod koniec czerwca wrócił na poziomy w okolicach 40 zł. widziane wcześniej w lutym, tuż przed wybuchem światowej pandemii.

Na początku lipca Spółka informowała o zawarciu znaczących umów, w tym umowę współpracy dotyczącą opracowania i wdrożenia technologii wytwarzania szkła z aktywną powłoką kwantową o zadanym promieniu krzywizny do zastosowań w branży automotive. Inwestorzy bardzo pozytywnie zareagowali na komunikat, a walory spółki zyskały w ciągu miesiąca blisko 200%.

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

Branża fotowoltaiczna w Polsce ma się bardzo dobrze. Kolejne spółki próbują odnaleźć się na popularnym ostatnio gruncie związanym z Odnawialnymi Źródłami Energii. Obecnie liderem polskiej fotowoltaiki jest spółka Columbus, która w ostatnich miesiącach również bardzo mocno zyskiwała na wartości, a notowania akcji zdobywały kolejne historyczne szczyty notowań.

Podczas wtorkowej sesji, o godzinie 16:00 akcje ML System drożeją o 16%, a kurs testuje opór na poziomie 120 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here