Naga MarketsProfile staloweAnalitycy Trigon DM, w raporcie z 6 września, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla MFO od zalecenia „kupuj” z ceną docelową na poziomie 78 zł. Raport wydano przy kursie 47,8 zł.

„Wolne moce produkcyjne oraz brak zadłużenia w środowisku gwałtownie rosnących cen stali pozwala spółce umacniać pozycję rynkową z uwagi na ograniczone możliwości dostępu do finansowania zewnętrznego u części konkurentów. Z drugiej strony patrząc na bilans, spółka jest wiarygodnym płatnikiem dla największych koncernów stalowych w Europie, co ma kluczowe znaczenie w kontekście zwiększania udziałów rynkowych w otoczeniu, gdzie coraz trudniej jest o dostęp do stali” – napisano w raporcie.Trigon DM szacuje, że w tym roku spółka wypracuje 91,8 mln zł zysku netto, przy przychodach rzędu 909,6 mln zł. W 2022 r. zysk netto ma zmniejszyć się do 41,6 mln zł, a sprzedaż do 763,7 mln zł.

mfo
Notowania MFO tuż przy linii trendu.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here