Naga Markets

Akcje Mercator Medical zyskały w tym roku już 7200%!

Rok 2020 przyniósł rynkowi olbrzymią zmienność. Pandemia koronawirusa doprowadziła do dewastacji gospodarek i strat wielu firm. Nie wszystkie spółki mogą jednak narzekać na nowe otoczenie. Jednym z takich podmiotów jest Mercator Medical, który zwiększył swoje zyski prawie 274 razy.  • Zysk netto spółki w 3Q wyniósł 356 milionów złotych.
  • Wartość rynkowa Mercatora przekroczyła 7 miliardów złotych.
  • Cena akcji spółki przekroczyła 720 złotych.

Rekordowy kwartał dla Mercator Medical

Zwycięzcą hossy po marcowej panice może zdecydowanie nazwać się Mercator Medical. Spółka zajmuje się produkcją gumowych rękawic ochronnych, na które popyt gwałtownie wzrósł po wprowadzeniu zasad bezpieczeństwa i zmianie przyzwyczajeń konsumentów.

Zobacz również: Duża przewaga Joe Bidena wspiera dolara. GBP/USD silnie w dół

Cena akcji spółki wzrosła w tym roku już o ponad 7200%, a szacunkowe wyniki za trzeci kwartał potwierdzają oczekiwania inwestorów. Według opublikowanych danych, przychody Mercatora wyniosły 608 milionów złotych, a zysk netto 356 milionów złotych (rok temu było to jedynie 1,3 miliona złotych).

Koronawirus szansą na zysk

W trzecim kwartale wykorzystywaliśmy dalsze korzystne trendy rynkowe. Liczyliśmy się z wyhamowaniem wzrostu cen rękawic na globalnym rynku i rzeczywiście, doświadczyliśmy tego zjawiska przez część trzeciego kwartału. Jednakże dalszy rozwój sytuacji pandemicznej sprawił, że rynkowe ceny kontynuują wzrosty, co niewątpliwie nas cieszy i pozwala optymistycznie myśleć o dynamice rezultatów w kolejnych okresach – wskazuje Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. Finansowych w Mercator Medical.

Kapitalizacja rynkowa krakowskiego producenta przekroczyła 7 miliardów złotych, czyli jest większa od wartości m.in. mBanku. Analitycy XTB zauważają, że akcje Mercatora znajdują się w bardzo silnym trendzie wzrostowym, a kurs wyznacza nowe rekordy.

Kolejne rekordy dziennej liczby nowych zakażeń COVID-19 sugerują, że rynek zbytu dla produktów ochronnych cały czas się powiększa. Podobną opinię zdają się mieć inwestorzy, ponieważ tylko w tym tygodniu cena akcji spółki wzrosła o prawie 30%, przekraczając 720 złotych.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Mercator Medical w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here