Naga Markets

Na warszawskim parkiecie w środę dynamiczne ruchy widać na wielu spółkach. Oprócz mocniejszych spadków podmiotów bankowych, na wyróżnienie zasługuje kilkunastoprocentowy wzrost Medicalgorithmics (GPW: MDG), spółki specjalizującej się w rozwiązaniach dla diagnostyki medycznej. Notowania znalazły się na najwyższych poziomach od ubiegłego roku.

Akcje Medicalgorithmics rosną o 12%. Są najdroższe od roku!

  • Walory Medicalgorithmics rosną piątą sesję z rzędu i testują najwyższe poziomy od ponad roku
  • Szczyt cenowy został ustalony jak na razie na poziomie 18,7 zł, opór zdaje się jednak kształtować na 18 zł
  • Strefa pokrywa się z luką spadkową ze stycznia 2021 r.

Medicalgorithmics dynamicznie w górę. Spółka natrafia na opór

Silne wzrosty na Medicalgorithmics  rozpoczęły się tak naprawdę w czwartek, 23 stycznia, kiedy sesja zzakończyła się ruchem o 11,7% w górę. Od tego czasu, spółka ma na swoim koncie już pięć sesji wzrostowych z rzędu i w środę rośnie o 11,8%, testując maksima na wysokości 18,7 zł.

Dla Medicalgorithmics są to najwyższe poziomy cenowe od ponad roku. Strefa oporu jak na razie rysuje się na wysokości okrągłego poziomu 18 zł i zdaje się pokrywać z luką spadkową, która rysowała się na wykresie w styczniu ubiegłego roku.

Medicalgorithmics dynamicznie w górę. Źródło: Tradingview.com
Medicalgorithmics dynamicznie w górę. Źródło: Tradingview.com

Od początku tego roku walory spółki rosną o niemal 50% i zostawiają w tyle długoterminowe dołki, które rysowano w czerwcu. Od wakacyjnych minimów Medicalgorithmics odbija natomiast o ponad 240%!

Ostatnia informacja, która wypłynęła na rynek ze spół pochodzi z dnia 19 stycznia, kiedy informowała o wprowadzeniu swoich rozwiązań na rynek brytyjski. Reakcja cenowa nie wydaje się być jednak powiązana z tym wydarzeniem. Firma podpisała strategiczną umowę z Express Diagnostics Limited z siedzibą w Plymouth.

– Express jest największym dostawcą usług monitorowania serca i analizy EKG w Wielkiej Brytanii. Umowa obejmuje dystrybucję PocketECG i AI, w tym w przyszłości Deep Rhythm AI oraz technologii analitycznych – napisano w oświadczeniu.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

BossaConotoxia
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs AUD/USD oscyluje przy szczytach z wakacji. Wszystkiemu winna inflacja
Następny artykułRevolut szykuje nową ofertę. Plan Ultra celuje w najbogatszych!
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.