Naga MarketsmedicalgorithmicsMedicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG.

Spółka miała 14,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 r. wobec 25,54 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 24,72 mln zł wobec 41,82 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 199,4 mln zł w 2018 r. wobec 203,35 mln zł rok wcześniej.

“Podsumowując miniony rok należy wspomnieć, że w październiku rozpoczęliśmy przegląd opcji strategicznych. Pewnie wielu z Was zastanawia się dlaczego i co to oznacza. Otóż w 2018 roku wyniki finansowe Grupy były poniżej naszych oczekiwań, pomimo inwestycji w sprzedaż, marketing i nowe produkty. Pociągnęło to za sobą spadek wyceny Medicalgorithmics na GPW. W związku z tym prowadzimy pogłębione analizy możliwości zmiany modelu sprzedaży w USA, których głównym celem jest przywrócenie dynamiki wzrostu przychodów. Choć zdajemy sobie sprawę, że w początkowej fazie zmiana ta może nie wspierać wyników finansowych spółki, to wiele wskazuje, że jest to jedyna droga do osiągnięcia średnio i długoterminowych celów rozwojowych. Wybór opcji strategicznej będzie istotnym czynnikiem wpływającym na rozwój Grupy i mamy nadzieję, że będzie pozytywnie wpływać na rozszerzenie skali działalności i tym samym na ewaluację wartości spółki” – napisał prezes Marek Dziubiński w liście do akcjonariuszy.

Sytuacja na wykresie:

Notowania specjalnie nie reagują na podane informacje. Kurs po potężnych spadkach, od pewnego czasu porusza się w konsolidacji i na razie niewiele wskazuje aby miało się to zmienić.

medicalg
źródło xStation 5

Zobacz także: Selvita [SLV], Ursus [URS] – Gorące spółki dnia 27.03.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here