Naga MarketsMedcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19W czwartek, spółka GenXone w której głównym udziałowcem jest Medcamp pochwaliła się wynikami za 2. kwartał 2020 r. Od 3 maja bieżącego roku, Spółka wykonuje badania diagnostyczne, których celem jest identyfikacja wirusa SARS-Cov-2. Obecnie, GenXone ma mozliwość wykonania do 1000 testów na obecność koronawirusa dziennie, dzięki zakupie i instalacji dodatkowych urządzeń laboratoryjnych.

  • GenXone miało 3,7 mln zł. przychodów w II kwartale 2020 r.
  • W tym okresie, firma wykonała ponad 21 tysięcy testów na obecność COVID-19.
  • Spółka może przeprowadzić do 1000 testów dziennie.
  • Akcje Medcamp ponownie pokonały barierę 4 zł. Kurs zyskał w czwartek ponad 25%.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Notowania Medcamp ponownie nad poziomem 4 zł.

Komunikat o niezłych wynikach Spółki, w której Medcamp ma udziały wywołał euforię wśród inwestorów. Notowania w trakcie czwartkowej sesji zyskały z poziomu 3,4 zł do 4,4 zł. Podczas piątkowej sesji, po trzech godzinach handlu notowania tracą kilka procent a kurs oscyluje na poziomie 4,2 zł. Obroty, w porównaniu z wczorajszą sesją są jednak niewielkie, co pozwala wnioskować, że kierunek zmian nie musi być jeszcze wiążący.

Notowania Medcamp z ostatniego miesiąca. Źródło: stooq.pl

Warto wspomnieć, że notowania Medcamp, podczas pandemii COVID-19 zyskały najwięcej z grona biotechnologicznych spółek. Jeszcze w lutym bieżącego roku, za jedną akcję płacono niespełna 20 groszy, zatem skala wzrostu wynosi na ten moment 2000%!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here