Naga MarketsAkcje McDonald’s, giganta z branży barów szybkiej obsługi poszybowały znacznie w górę podczas dzisiejszej sesji i ustanawiają obecnie nowe maksima.

Wszystko to za sprawą zysków jakie firma wykazała w 3 kwartale br. Te z kolei powiązane są z planem jaki wdrażał w ostatnim czasie dyrektor generalny spółki – Steve Easterbrook.

Jak podano w dzisiejszym oświadczeniu, zysk na akcję McDonald’s wyniósł aż 1,40 $. Jest to znacznie więcej niż oczekiwali analitycy, których średnie prognozy wynosiły 1,27 $. Mimo, że przychody spółki spadły o 5,3% do 6,62 mld dolarów w III kwartale, to i tak przebiły średnie oczekiwania analityków na poziomie 6,41 mld USD.

[pullquote]Inwestuj w kontrakty CFD na akcje amerykańskich spółek wraz z TMS Brokers[/pullquote]Easterbrook, który objął funkcję CEO w marcu pracował głównie nad ożywieniem sprzedaży dzięki nowym produktom, a także promocjom, takim jak 2,5 $ za posiłek. Sprzedaż w lokalizacjach otwartych od co najmniej trzynastu miesięcy wzrosła praktycznie bez względu na podział geograficzny i w skali globalnej dała zysk na poziomie 4%.

Wzrost akcji jaki ma miejsce w trakcie dzisiejszego dnia, jest największą zwyżką intra-day od października 2008 roku, kiedy to byliśmy świadkami światowego kryzysu finansowego. Najlepiej widać to na poniższym wykresie dziennym McDonald’s:

Wykres dzienny spółki McDonald's
Wykres dzienny spółki McDonald’s


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here