mbankKurs akcji jednego z największych banków komercyjnych w Polsce, spółki mBank, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,37%. Akcje drożały o 17,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 423,80 zł. Jest to dobry wynik na tle rosnącego wczoraj o 1,69% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy lekko podwyższonych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 420,60 zł. Była to jedna z lepszych sesji w ostatnim czasie, wyznaczające nowe maksimum trwającego od połowy maja odbicia. W sumie od początku odbicia spółka drożeje już około 13%.


Akcje mBanku w trendzie bocznym, mocne odbicie od wsparcia

Notowania spółki podczas wczorajszej sesji w silnie rosło ponad 3%. Na wykresie dziennym zostało wyznaczone nowe maksimum trwającego od końca maja odbicia. Sama zwyżka nabiera więc realnych kształtów i swoją dynamiką zaczyna przypominać odbicie z listopada ubiegłego roku. Spoglądając na wykres dzienny, widać że najbliższym lokalnym oporem są okolice dołków z marca i kwietnia, czyli okolice 427 zł. Patrząc jednak na szerszą perspektywę, od ponad roku mamy do czynienia z trendem bocznym. Jeżeli sytuacja na szerokim rynku będzie sprzyjająca wydaje się, że spółka może rosnąć nawet do głównego oporu w rejonie 460 zł.

InvestCuffs
mbank 7.06.2019
Kurs akcji mBank 7.06.2019, źródło: xStation 5

mBank nawiązuje współpracę z AXA TFI w zakresie PPK

Spółka poinformowała wczoraj o nawiązaniu współpracy z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych AXA TFI w zakresie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Celem współpracy jest dotarcie z ofertą do klientów korporacyjnych. AXA TFI liczy na około 10% udział w rynku PPK, a dzięki współpracy z mBankiem może być on większy. W pierwszych latach towarzystwo nie zamierza pobierać opłat za zarządzanie środkami. Wcześniej agencja Moody’s podniosła długoterminowy rating depozytów spółki do poziomu A3.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. u mnie w firmie to ppk zacznie obowiązywać dopiero od przyszłego roku, ale będę intensywnie obserwować co i jak bo wiąże z nim naprawdę spore plany. Nie wiem co i jak będzie za te kilkadziesiąt lat ale chociaż oszczędności będą a to jednak bardzo ważna rzecz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here