mbank kurs GPWKurs akcji jednego z największych banków komercyjnych w Polsce, spółki mBank, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,48%. Akcje taniały o 12,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 349 zł. Jest to słaby wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,59% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wyższych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 349,40 zł. Była to kolejna słaba sesja w ostatnim czasie, wyznaczające nowe minimum trwającego od początku czerwca ruchu spadkowego. W sumie od początku tego trendu spółka traci już około 21%.


Akcje mBank nadal tracą. Możliwy cel to dolna krawędź kanału spadkowego

Spoglądając na wykres z notowaniami w ujęciu tygodniowym, widać że cena nieprzerwanie spada i to w bardzo dynamiczny sposób. Niedawno doszło do wybicia wsparcia okolic 375 zł czyli poziomie tegorocznych oraz ubiegłorocznych minimów. Jest to bardzo negatywny sygnał, gdyż kolejne wsparcie mamy w rejonie 315 zł przy dolnej krawędzi kanału spadkowego. Wydaje się jednak, że zanim cena spadnie aż tak nisko, może pojawić się choćby niewielka korekta.

mbank 1.08.2019
Kurs akcji mBank 1.08.2019, źródło: xStation 5

mBank zwiększa zaangażowanie w odnawialne źródła energii

Spółka podjęła decyzję o zwiększeniu środków dla projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii. Zwiększenie ma sięgać kwoty do 1 mld zł. Dotąd spółka przeznaczała na ten cel kwotę połowę mniejszą. Poza wskazaną kwotą, bank deklaruje także zainteresowanie projektami działającymi na zasadach rynkowych, m.in. opartymi o umowy typu PPA. Część inwestycji ma być realizowana we współpracy z głównym akcjonariuszem Commerzbankiem, który posiada doświadczenie w finansowaniu odnawialnych źródeł energii. Dotąd spółka udzielała wsparcia w 75% dla sektora wiatrowego, a w 25 dla fotowoltaiki. Zdaniem banku, teraz proporcje mogą zostać na podobnym poziomie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here