Naga MarketsMabion w górę o 25%! Umowa z Novavax na produkcję szczepionkiW trakcie piątkowej sesji Mabion notuje prawdziwy wystrzał swojej giełdowej wyceny, która szybuje obecnie aż o 25%, co jest efektem przedstawienia przez spółkę informacji o podpisaniu umowy z Novavax na produkcję antygenu kandydata na szczepionkę na Covid-19.

Mabion wystrzelił o 25%

W trakcie dzisiejszej sesji Mabion notuje gigantyczny wzrost swojej giełdowej wyceny. Akcje spółki szybują obecnie aż o 23,77%, co oznacza wzrost o 17,80 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 74,90 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo  92,70 zł.Spółka otworzyła się z pokaźną luką wzrostową, a jej wycena sięgała początkowo ponad 100 zł. W kolejnych minutach widoczne jest cofnięcie kursu nawet poniżej 90 zł, jednak po godzinie 10 po raz kolejny do głosu doszły byki, a kurs Mabionu powrócił w okolice 95 zł za walor.

Mabion w górę o 25%! Umowa z Novavax na produkcję szczepionki
Notowania spółki Mabion dnia 08.10.2021. Źródło: Stooq.pl

Patrząc nieco szerzej wskazać można, że od 20 września notowania spółka wyraźnie traciły, spadają z ok. 80 zł za walor do niecałych 64 zł za walor, negując w ten sposób ruch wzrostowy z pierwszej połowy września. Warto również przypomnieć, że równie silne wzrosty obserwowane były w maju 2021, kiedy to po raz pierwszy inwestorów obiegły informacje w sprawie produkcji szczepionek.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Umowa z Novavax

– W nawiązaniu do raportów bieżących nr 15/2021 z dnia 3 marca 2021 r. oraz nr 45/2021 z dnia 23 czerwca 2021 r. Zarząd Mabion S.A. („Spółka”) informuje, że w dniu 8 października 2021 r. Spółka zawarła z Novavax, Inc. („Novavax”) umowę w przedmiocie komercyjnej produkcji kontraktowej (ang. „Master Contract Manufacturing Agreement”, dalej: „Umowa”) wraz ze Specyfikacją Warunków Zlecenia (ang. ”Statement of Work”, łącznie: „Zlecenie”), na mocy których Spółka będzie wytwarzać na skalę komercyjną w standardzie GMP (Dobrej Praktyki Wytwarzania, ang. Good Manufacturing Practice) na rzecz Novavax antygen kandydata na szczepionkę na COVID-19 („Produkt”) pod nazwą NVX-CoV2373. – informuje spółka w komunikacie 51/2021.

– Rozpoczęcie realizacji Zlecenia jest następstwem przeprowadzenia przez Spółkę działań w zakresie prac związanych z transferem procesu wytwarzania oraz metod analitycznych w oparciu o procedury i wymagania Novavax, jak też przygotowania systemu jakości Spółki do wdrożenia nowego procesu i produktu, przewidzianych umową ramową z Novavax z dnia 3 marca 2021 r., o zawarciu której Spółka poinformowała raportem bieżącym nr 15/2021.

invest

Umowa ma charakter bezwarunkowy, a jej zawarcie i rozpoczęcie jej realizacji są niezależne od procedury rejestracyjnej kandydata na szczepionkę Novavax na poszczególnych rynkach. Umowa została zawarta na czas określony do końca 2025 roku, z opcją jej przedłużenia.

Łączna wartość Umowy w okresie jej obowiązywania, została oszacowana na 372 mln USD tj. 1,46 mld zł według kursu średniego NBP z dnia 7 października 2021 roku (wartość Umowy została oszacowana przy teoretycznym założeniu przyszłej inflacji równej zero w całym okresie trwania Umowy).

Zarząd Spółki ocenia, że w okresie pierwszych dwóch lat produkcji komercyjnej objętej Umową (tj. w latach 2022-2023) Spółka może zrealizować około 40% łącznej wartości Umowy, a w kolejnych dwóch latach, m.in. w wyniku zwiększenia mocy produkcyjnych, około 60% łącznej wartości Umowy. – czytamy także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro prognozy | celon pharma akcje rekomendacje | ten square games akcje rekomendacje | jsw notowania forum | pzu akcje kupno | playway akcje kupno | kurs dolara live |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here