Naga MarketsLyft: Nieudany debiut największego rywala UberaInwestorzy giełdowi w Nowym Jorku nie mają żadnej litości dla niedźwiedzi i permanentnie pchają do góry główne indeksy – S&P500 w górę o 0,65%, a NASDAQ i Dow Jones po 0,9%. Zmienność pozostawia wiele do życzenia.

W poniższej analizie z użyciem narzędzi od Directa skupimy się na wybranych spółkach SSR (Short Sale Restriction), czyli stokach, które zostały włączone w pulę instrumentów podlegających ograniczonym możliwościom zawierania krótkiej sprzedaży oraz spółkach notujących wysoki wzrost podparty dużym wolumenem. W ramach naszej strategi, skupiając się tylko na analizie technicznej, szukamy chwilowego odreagowana i odbicia z poziomów na przecenionych walorach lub kontynuacji wzrostów z poprzedniego dnia.

Lyft (bliźniak spółki Uber) tracił 10%

Jednym z negatywnych bohaterów wczorajszych notowań były akcje przewoźnika Lyft (#LYFT) realizującego bliźniacze usługi jak Uber (#UBER), z tą różnicą, że zasięg usług ograniczony jest do terytorium USA i Kanady. Lyft podał we wtorek wieczorem wyniki kwartalne, natomiast wczoraj obserwowaliśmy reakcję na nie. Spółka została ostatecznie przeceniona o 10%.

Dla inwestorów średnioterminowych korzystających z rachunku od Directa taka przecena to doskonała okazja inwestycyjna dla odważnych nie obawiających się zmienności. Warto korzystać z narzędzi oferowanych przez brokera jak Time and Sale oraz Order Book (książka zleceń).


Prawdziwe akcje i futures z dźwignią nawet 5x!
SPRAWDŹ NAS

W ramach naszej strategii możemy spróbować zagrać spółkę na odbicie od wczorajszego minimum. Scenariusz ma szansę powodzenia, jeśli gracze za oceanem jednak dojdą do wniosku, że wyniki kwartalne przewoźnika wcale nie były tak złe, jak to wynika z wykresu. Ci, którzy koniecznie chcieli sprzedać, zrobili to wczoraj. Stok w dłuższym terminie nadal jest w trendzie wzrostowym, stąd też zakładamy, że będzie on kontynuowany.

Jeżeli spółka otworzy się w zakresie wczorajszych notowań i nie będzie spadać, możemy otworzyć pozycję długą – nawet po markecie – ustawiając zlecenie stop loss poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia w strefie 48,00-48,40. Dość istotnym poziomem na wykresie może być 50,00, pod który kurs podchodził w ostatnich tygodniach kilka razy. Inwestorzy o mniejszym marginesie ryzyka mogą rozważyć wejście w spółkę, gdy ta trwale przekroczy ten poziom. I ustawić stop loss poniżej 50,00.

Lyft jest trudnym stokiem, z uwagi na większą zmienność, sprawdzanie poziomów w krótkim terminie. Rozgrywając akcje amerykańskiego ‚taksówkarza’ warto pozycje otwierać na raty i dokładać jeśli kurs będzie zmierzał w oczekiwanym kierunku (nigdy odwrotnie!). Pierwszy target na krótki termin to okolice 54,50.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here