bogdanka Kurs akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla kamiennego, rósł na otwarciu wczorajszej sesji, jednak na jej zamknięciu cena okazała się identyczna z poziomem otwarcia. Dzienne maksimum wypadło przy 40,30 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,12% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy bardzo wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 37,85 zł. W sumie od końca czerwca spółka zyskuje już niemal 25%.


Akcje LW Bogdanka testują ważny opór. Ważą się losy kontynuacji wzrostowej korekty

Kurs spółki od kilku dni podlegaj dość dynamicznej korekcie wzrostowej. Szerszy trend nadal jednak jest spadkowy. Wczoraj cena naruszyła pierwszy istotny opór, jakim jest poziom ostatniego szczytu tendencji spadkowej. Ewentualne wybicie tego poziomu może pozwolić na kontynuowanie odbicia, tym bardziej, że wczoraj spółka podała pozytywne wstępne wyniki finansowe za pierwszą połowę roku. Wczorajsza próba wybicia nie jest do końca udana. Na razie pozostaje więc czekać. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane w najbliższych dniach, otworzy się przestrzeń do ruchu w górę z kolejnym celem w rejonie 44 zł.

lw bogdanka 17.07.2019
Kurs akcji Bogdanka 17.07.2019, źródło: xStation 5

Wyniki za półrocze pozytywnie zaskoczyły

Wczoraj spółka poinformowała w wynikach uzyskanych w pierwszym półroczu. Dane mają charakter szacunkowy. W tym okresie spółka miała wypracować około 187,7 mln zł zysku netto w ujęciu skonsolidowanym. Wynik EBITDA wyniósł 421,8 mln zł, a zysk operacyjny 229,2 mln zł. Przychody natomiast przekroczyły poziom miliarda i wyniosły 1,0984 mld zł. Wyniki za sam drugi kwartał pozytywnie zaskoczyły. Zysk netto rósł o 80% rok do roku, a przychody o ponad 100 mln zł. Produkcja węgla handlowego w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku wyniosła 4.825 tys. ton, a sprzedaż 4.770 tys. ton. W analogicznym okresie 2018 roku produkcja węgla handlowego wyniosła 4.519 tys. ton, a sprzedaż 4.341 tys. ton.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here