Naga MarketsAkcje Lufthansy nawet aż o ponad 8% w górę, porozumienie z rządem o krok bliżejNotowania niemieckiej spółki linii lotniczych Lufthansa AG poszybowały w górę nawet o 8% w trakcie wtorkowej sesji, po tym jak w poniedziałek nastąpił przełom w realizacji bezprecedensowego bailoutu ze strony niemieckiego rządu, opiewającego na niebagatelną kwotę 9 mld euro.

  • Kurs Lufthansy wystrzelił nawet aż o 8,3% we wtorkowych notowaniach i obecnie jeszcze w trakcie sesji jest o 6% wyżej niż kurs odniesienia.
  • Lufthansa zgodziła się na warunki Unii Europejskiej dotyczące udostępnienia miejsc na lotniskach.
  • Głosowanie z udziałem udziałowców odbędzie się 25 czerwca.

Lufthansa AG: porozumienie z rządem coraz bliżej.

Przeszkody w osiągnięciu realizacji pakietu ratunkowego ze strony rządu zaczęły topnieć w piątek, po tym jak Lufthansa ugięła się i pozwoliła na udostępnianie części ze swoich stanowisk na lotniskach. Ruch ten dał niemieckim liniom wsparcie Unii Europejskiej. Rada nadzorcza Lufthansy zatwierdziła decyzję w poniedziałek (Deutsche Borse była nieczynna w poniedziałek z uwagi na święto narodowe).

Te artykuły również Cię zainteresują
To była bardzo trudna decyzja, ale po długiej dyskusji zgodziliśmy się na propozycję. Rekomendujemy, by nasi udziałowcy zrobili to samo, nawet jeśli będzie to w rezultacie wymagać istotnego wkładu w stabilizację firmy. Należy podkreślić, że droga, stojąca teraz przed Lufthansą, będzie niezwykle trudna – powiedział Karl-Ludwig Kley, Przewodniczący Rady Nadzorczej Deutsche Lufthansa AG podczas poniedziałkowego zebrania rady spółki.

Akcje Lufthansy nawet aż o ponad 8% w górę, bailout o krok bliżej
Notowania Deutsche Lufthansa AG. Źródło: tradingview.com

Trudności finansowe Lufthansa AG wynikają rzecz jasna ze skutków restrykcji nałożonych na linie lotnicze w związku z pandemią Covid-19. Wskutek praktycznie całkowitego zamknięcia ruchu lotniczego, Lufthansa zmniejszy flotę o niemal 100 samolotów i zredukuje zatrudnienie o aż 10 tys. osób.

Zobacz również: Kurs euro zauważalnie zyskuje przed posiedzeniem EBC

Lufthansa i stabilizacja sytuacji finansowej

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

– Stabilizacja sytuacji finansowej Lufthansy nie może być celem sama w sobie. Wraz z niemieckim rządem musimy działać na rzecz obrony naszej pozycji jako światowego lidera rynku lotniczego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym w proces stabilizacyjny i podzielającym naszą perspektywę, w tym naszym klientom, pracownikom i udziałowcom. Nie rozczarujemy ich i dołożymy wszelkich starań na rzecz utrzymania konkurencyjności i rozwijania Grupy w przyszłości – zaznaczył Carsten Spohr, Przewodniczący Rady Wykonawczej Deutsche Lufthansa AG.

Lufthansa AG zaprosiła swoich udziałowców na nadzwyczajne spotkanie generalne, które odbędzie się 25 czerwca. Agenda spotkania będzie dotyczyć wyłącznie negocjacji pakietu stabilizacyjnego. Aby zapewnić wypłacalność przedsiębiorstwa, wymagana jest większość w planowanym głosowaniu.

Rzecz jasna, to jeszcze nie koniec przygód Lufthansy na drodze do ostatecznego zatwierdzenia bailoutu. Warunkiem finalizacji pakietu ratunkowego jest nacjonalizacja przedsiębiorstwa sprywatyzowanego ponad 20 lat temu. W środę będzie miała miejsca publikacja wyników spółki za I kw. 2020 r.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here