Notowania akcji LPPKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP S.A, rósł nieznacznie podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,97%. Akcje drożały o 70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 7370 zł. Jest to dość przeciętny wynik na tle rosnącego w ostatnich dniach indeksu WIG20, który w piątek zyskiwał około 0,87%. Sesja odbyła się przy dość niskich obrotach i cały tydzień upłynął w spokojnym tempie. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 7290 zł. Była to kolejna z ostatnich kilkunastu sesji, która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie od kwietniowego maksimum spółka traci już około 25%.


Akcje LPP z porównywalną wyprzedażą jak w ubiegłym roku

Spoglądając na wykres z tygodniowym układem czasowym, widać że spółka ma za sobą ostry zjazd notowań. Ostatnie dwie świece tygodniowe pokazują jednak próbę wyciągania ceny na wyższe poziomy pod koniec każdego z tych tygodni. Świadczą o tym długie dolne cienie świec. Co ciekawe, zakres ostatniego ruchu spadkowego jest niemal identyczny jak wcześniejszy ruch podażowy rozpoczęty w drugiej połowie ubiegłego roku. Porównując oba ruchy spadkowe, widać że zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku, po około 10 tygodniach nieprzerwanej wyprzedaży, kurs zaczął odbijać w górę. Daje to pewną szansę na to, że skala obecnej wyprzedaży, chwilowo osiągnęła skrajny poziom, po którym dojdzie do zainicjowania ruchu korekcyjnego.

Retro
lpp 10.06.2019
Kurs akcji LPP 10.06.2019, źródło: xStation 5

Spółka wypłaci 60 zł dywidendy na akcję

Spółka poinformowała podczas piątkowej sesji o zamiarze przeznaczenia ponad 110 mln zł z zysku za 2018 rok na wypłatę dywidend. Oznacza to, że dywidenda na jedną akcję wyniesie 60 zł. Pozostała część zysku, w kwocie ponad 482 milionów złotych przekazana zostanie na kapitał zapasowy spółki. Dzień ustalenia prawa do dywidendy wyznaczono na 8 czerwca, natomiast dniem wypłaty będzie 27 czerwca bieżącego roku. Porównując wartość dywidendy z aktualnym kursem spółki, daje to stopę dywidendy w wysokości niespełna 1%. Na tle ostatnich lat jest to więc wartość w standardowa.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Akcje LPP na pewno warto mieć w swoim portfelu, tym bardziej że zdarzają się promocje na kupno akcji w fajnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here