Notowania akcji LPPKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP S.A, rósł wczorajszej sesji o około 4,42%. Akcje drożały o 350 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 8285 zł. Jest to bardzo mocny wynik na tle rosnącego wczoraj indeksu WIG20, który zyskiwał około 0,77%. Sesja odbyła się przy bardzo wysokich obrotach i ostatecznie zamknęła się na poziomie 8270 zł. Była to kolejna z ostatnich kilkunastu sesji, potwierdzająca wzrostowe odbicie. W sumie od sierpniowego dołka spółka zyskuje już około 19%.


Akcje LPP w kierunku górnej krawędzi kanału czyli okolic 8400 zł.

W ostatnim czasie spółka notuje bardzo udany okres. Jej akcje drożeją niemal w każdej sesji i od 4-5 tygodniu utrzymuje się wyraźny ruch wzrostowy, który wynosi się niemal 20%. Ciekawie wygląda sytuacja na wykresie tygodniowym. Można tu wyznaczyć względnie respektowany kanał spadkowy. Mamy też naprzemienną sekwencję ruchów ceny, co nie dziwi, gdyż spółka doznaje technicznej przeceny, natomiast fundamenty nadal pozostają na przyzwoitym poziomie. Nie ma więc mowy o gwałtownej wyprzedaży akcji. Obecne odbicie przełamało już poziom poprzedniego wierzchołka i wydaje się, że sięgnie górnej krawędzi kanału spadkowego. Okolice 8400 zł są więc w zasięgu kupujących, jeżeli zwyżka nadal będzie kontynuowana, pojawia się wstępne sygnały zakończenia trendu spadkowego trwającego od początku 2018 roku, a celem popytu stanie się szczyt z kwietnia w rejonie 9200 zł.

lpp 17.09.2019
Akcje LPP 17.09.2019

LPP z emisją obligacji do 300 mln zł

W miniony piątek spółka poinformowała, że akcjonariusze LPP zdecydowali na walnym zgromadzeniu o emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 300 mln zł. Planowany wykup obligacji będzie przypadał 5 lat od daty emisji danej serii obligacji, a cel obligacji nie musi zostawać określony. Każdorazowa emisja serii obligacji będzie natomiast wymagać zgody rady nadzorczej. LPP środki z planowanej emisji obligacji chce przeznaczyć przede wszystkim na sfinansowanie budowy centrum logistycznego w Brześciu Kujawskim i częściowo na spłatę kredytów bankowych.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here