Naga MarketsAkcje LPP wzrosły o 5,7 procent. Indeks WIG20 powrócił powyżej poziomu 2400 pkt.Indeksy na Wall Street zakończyły piątkową sesję z lekkim spadkiem. Kluczowe dane z ubiegłego tygodnia, płynące z amerykańskiego rynku pracy zaskoczyły negatywnie – liczba nowych miejsc pracy we wrześniu w sektorach pozarolniczych wzrosła o 194 tys., po wzroście o 366 tys. w sierpniu, konsensus analityków zakładał znacząco większy wzrost, w granicach 500 tys.

LPP odnotowało wzrost cen akcji na poziomie 5,7%

W kontekście tych danych kluczowym pytaniem pozostaje to czy Fed rozpocznie ograniczanie skupu aktywów już w listopadzie, czy poczeka jeszcze dłużej, aż uzna sytuację na rynku pracy za wystarczająco dobrą. Dziś rano kontrakty na kluczowe indeksy rynków rozwiniętych wskazują na niewielki spadek na otwarciu sesji.WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Na tle kluczowych rynków krajowy parkiet zachowuje się bardzo mocno, indeks WIG20 zyskał w piątek aż 2,2%, i powrócił powyżej poziomu 2400 pkt. Na ostatniej sesji, w gronie blue chipów, jedynie JSW, KGHM i Dino odnotowały lekki spadek, na przeciwległym biegunie znalazł się Mercator (+15,2%), Allegro (+6,6%) i LPP (+5,7%).

W indeksie mWIG40 wyróżniły się walory Mabionu (+12,6%), spółka zyskiwała przy bardzo dużej wartości obrotu (144 mln zł), po podaniu informacji o zawarciu umowy produkcyjnej na skalę komercyjną z Novavax. Zaskakująco mocno, mimo trendu dynamicznie rosnących cen gazu (który stanowi największą część kosztów produkcji), zyskiwał producent nawozów Grupa Azoty (+8,4%). Solidną zwyżkę odnotowało również 11 bit studios (+6,6%), oddalając się od  wsparcia w okolicach 400 zł.

Z pozostałych spółek: 1. Bumech zawarł przedwstępną umowę kupna 100% udziałów spółki Uniprom za kwotę 10,3 mln euro. 2. Dekpol w ciągu III kwartałów sprzedał 408 lokali wobec 75 przed rokiem. 3. Seco/Warwick zaprasza do składania ofert zbycia do 850 tys. akcji (8,25% kapitału spółki) po cenie 14,5 zł za akcję.

Autor:Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: famur akcje | biomed akcje prognozy | kurs dolara australijskiego | cdr akcje prognozy | asseco giełda | maxitrade login | kruk giełda |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here