Notowania akcji LPPKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP S.A, spadał sesji z ubiegłego piątku o około 1,53%. Akcje taniały o 125 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7925 zł. Jest to słaby wynik na tle spadającego o 0,41% w piątek indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach i ostatecznie zamknęła się na poziomie 8025 zł. Była to sesja bez większego znaczenia dla układu technicznego. W sumie od sierpniowego dołka spółka zyskała około 25% czyli nieco więcej niż kilka ostatnich dużych korekt wzrostowych.


Akcje LPP w ciekawym położeniu

Notowania spółki po zaliczeniu przeceny z początku miesiąca, znowu zaczęły rosnąć pod koniec ubiegłego tygodnia. Dobrze wygląda to na wykresie tygodniowym, gdzie widać obicie od lokalnego wsparcia. Pojawia się więc szansa na kolejny atak na górną krawędź kanału spadkowego, a tym samym na przełamanie negatywnej tendencji coraz niższych wierzchołków. Negatywnie wygląda jednak dynamika odbicia i niskie obroty co stawia duży znak zapytania. Można przypuszczać, że jeżeli zainicjowane odbicie nie będzie miało kontynuacji, to spadek poniżej 7740 zł czyli październikowego minimum, doprowadzi do sytuacji, że o kontynuacji wzrostów trzeba będzie zapomnieć. Póki jednak cena utrzymuje się nad lokalnym wsparciem zaznaczonym na wykresie tygodniowym, wydaje się, że są jeszcze szanse na kolejną falę wzrostową.

lpp 21.10.2019
Akcje LPP 21.10.2019

LPP debiutuje w Finlandii

W ubiegłym tygodniu spółka pochwaliła się wejściem na rynek fiński. Co ważne, debiut dotyczy wszystkich pięciu marek spółki, których sklepy zostały otwarte w Mall of Tripla czyli jednym z najważniejszych centrum handlowych Helsinek. Mall of Tripla to największy obiekt handlowy w Finlandii. Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay zajęły łączną powierzchnię 6 520 metrów kwadratowych. Polski producent odzieży jest jedynym najemcą, który w wyniku udanych negocjacji otworzył w tym miejscu 5 salonów. Obecnie salony LPP funkcjonują już na 25 rynkach.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here