Naga MarketsAkcje LPP liderem piątkowej sesji, WIG20 skromnie w góręCzwartkowe święto w USA i oczekiwany powrót Wall Street na skrócone sesje piątkowe pozwolił dziś Europie szukać przedłużenia czwartkowego wyciszenia. W efekcie o poranku z otoczenia GPW nie płynęły nowe impulsy. W przypadku WIG20 przesądzająca o poranku okazała się kontynuacja słabości spółki Allegro, która oddała około 4 procent i powiększyła wczorajszą stratę do około 10 procent.

  • W kolejnych godzinach popyt zainteresował się Allegro i razem z CD Projektem postawa spółki w dużej mierze przełożyła się na wynik sesji, w trakcie której WIG20 zyskał 0,17 procent.
  • Z perspektywy końca sesji widać, iż dobre postawy spółek ALE i CDR połączyły się z presją wzrostową z rynków bazowych, na których DAX i S&P500 zyskiwały na wartości.

WIG20 w konsolidacji, LPP najsilniej w górę

Z punktu widzenia układu sił na wykresie indeksu WIG20 rozdanie sprowadziło się do skonsolidowania rynku w rejonie 1856 pkt., co dobrze rokuje bykom na finałową sesję miesiąca. Wzrost ustalił też wynik tygodnia na +1,75 procent, co powiększa miesięczny zysk indeksu, który w listopadzie będzie jednym z największych w historii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zestaw zwyżek sumuje się w idealny układ techniczny, w którym popytowi zostało już tylko pokonanie oporu w rejonie 1884 pkt., ostatniej bariery broniącej rynek przed budowaniem planów na spotkanie WIG20 ze strefą 2044-2000 pkt. Uwzględniając fakt, iż rynki światowe wchodzą właśnie w finałowy miesiąc roku i jeden z najlepszych okresów dla akcji, bazowym scenariuszem na zaczynający się we wtorek grudzień jest kontynuacja listopadowego umocnienia i szukanie zamknięcia zapowiadającego kontynuację odbicia 2021 roku.

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ SA

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here