Naga MarketsAkcje Lotosu w górę o 2%, CD Projekt nieznacznie traci. WIG20 w miejscuNotowania indeksu WIG20 podczas wtorkowego otwarcia sesji poruszają się w okolicach poziomu 1769 pkt., notując jedynie marginalną stratę. Niemal dwuprocentowe wzrosty notowały akcje Lotosu, PGNiG oraz Tauronu, po stronie spadkowiczów natomiast LPP, PZU oraz CD Projekt z niewielkimi osunięciami. WIG20 utrzymuje tendencję konsolidacyjną korzystając ze wsparcia na wysokości 1750 pkt., opór wypada na wysokości 1850 pkt.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,57% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 769,47 pkt w poniedziałek, 29 czerwca
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 756,28 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 116,98 mln zł
  • WIG20 rozpoczyna wtorkowy handel od braku wyraźniejszej zmienności

WIG20 utrzymuje konsolidację

Bilansem technicznym zamknięcia sesji przez WIG20 w rejonie 1770 pkt. jest podtrzymanie konsolidacji w strefie 1856-1734 pkt., która trwa już czwarty tydzień. Również alternatywny scenariusz techniczny, w postaci kreślenia konsolidacyjnego trójkąta o wzrostowej wymowie, pozostał aktualny i w związku z tym aktualny jest nakaz czekania na przesilenie. W każdym z przypadków warto jednak brać pod uwagę kondycję rynków bazowych, z którym WIG20 koreluje nie tylko we wzrostach, ale i w korekcie – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

Patrząc na poniższy wykres, to od początku czerwca rzeczywiście niewiele się zmienia. Marcowa luka bessy nadal pełni rolę ważnego wsparcia, WIG20 nie potrafi jednak wybić powyżej 1850 pkt. oraz 61,8% zniesienia trendu spadkowego z początku roku.

Indeks WIG20 na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Akcje Lotosu nadal korzystają z pozytywnych informacji z poniedziałku

Jednym z ważniejszych wydarzeń w dniu wczorajszym była informacja agencji Reuters o tym, że PKN Orlen otrzyma od Komisji Europejskiej zielone światło w sprawie przejęcia Lotosu. Jak informuje agencja, Orlen dostanie zgodę unijnych władz po tym, jak przedstawił dodatkowe propozycje stanowiące odpowiedź na obawy o wpływ fuzji na konkurencyjność rynku paliw w Polsce, Czechach, Estonii, Litwie i Łotwie – informowali analitycy BM BNP Paribas.

W związku z informacją akcje Lotosu drożały w poniedziałek o ponad 4,2%, a we wtorek zwiększają swoją wartość o kolejne 2%, testując poziom 60 złotych. Co prawda od początku kwietnia sytuacja techniczna spółki nie ulega większej zmianie i ta porusza się pod oporem na wysokości 67 zł oraz wsparciem 57 zł, jednak inwestorzy pozytywnie odebrali najnowsze informacje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here