lotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,17%. Akcje taniały o 1,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 88,82 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,85% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 89,58 zł. Była to kolejna spadkowa sesja w ostatnim czasie. W sumie od początku września spółka zyskała około 20%, teraz kurs koryguje ten ruch.


Akcje Lotos w korekcie

Notowania spółki mniej więcej od połowy października doznają najpierw spowolnienia dotychczasowych wzrostów, a obecnie pełno wymiarowej korekty. Na razie ruch ten nie jest jednak groźny, ze względu na słabą dynamikę i niskie obroty. Korekta pojawia się po tym jak cena przełamała czytelny i doskonale respektowany poziom oporu w rejonie 90 zł. Nadal jednak nie jest zagrożony choćby układ coraz wyższych dołków z ostatnich miesięcy. Ostatni dołek jest na poziomie 87 zł i to jest teraz znaczący poziom, które przełamanie mogłoby oznaczać kłopoty. Wydaje się jednak, że strona popytowa nadal nie jest bez szans na zatrzymanie spadków. Warto pamiętać, że obie spółki paliwowe notowane w głównych indeksach wykazują się pewną siłą na tle szerokiego rynku.

lotos 22.10.2019
Akcje Lotos 22.10.2019

Wyniki za III kwartał niższe niż przed rokiem

Podczas poniedziałkowej sesji spółka opublikowała szacunkowe dane finansowe za III kwartał. Wyniki z nich, że skonsolidowany wynik operacyjny wg metodologii LIFO powiększony o amortyzację, po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych, wyniósł 0,86 mld zł wobec 0,89 mld zł przed rokiem. Według szacunków, przychody spółki w tym okresie wyniosły 7,9 mld zł wobec 8,34 mld zł rok wcześniej. Szacunkowy skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł 0,63 mld zł wobec 0,71 mld zł przed rokiem. Wyniki są więc nieco gorsze niż rok temu, nie dziwi więc reakcja spadkowa na wykresie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here