lotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,43%. Akcje drożały o 0,38 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 90,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego o 0,38% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 88,84 zł. Była to kolejna sesja z rzędu, wpisująca się w próbę wybicia na wyższe rejony. W sumie od początku ruchu wzrostowego z połowy maja, zwyżka przekracza już 28%.


Akcje Lotos wracają do wzrostów. Wybity ważny poziom

Spoglądając na wykres dzienny spółki, można stwierdzić, że wygląda on bardzo pozytywnie, nie tylko z uwagi na szerszy trend wzrostowy. Na wykresie widać, że kluczowy opór w rejonie 87 zł, który długo nie mógł zostać przełamany, został w końcu wybity na początku lipca. Kilka dni korekty i cena znowu powróciła do wzrostów pod koniec ubiegłego tygodnia. W poniedziałek również zwyżka była kontynuowana i wszystko wskazuje na to, że ostatnia korekta była re-testem tego poziomu. Cena obecnie zmierza do lipcowych maksimów w rejonie 91,36 zł. Wybicie tego poziomu powinno pozwolić na dalszą zwyżkę. Wydaje się, że jest to obecnie najbardziej realny scenariusz, a kurs powinien rosnąć do szczytów z końca lutego czyli nawet w okolice 100 zł.

lotos 16.07.2019
Kurs akcji Lotos 16.07.2019, źródło: xStation 5

Odkryto nowe zasoby ropy naftowej na norweskim szelfie kontynentalnym

Pod koniec ubiegłego tygodnia spółka poinformowała, że na koncesji dotyczącej obszaru na morzu Północnym odkryto zasoby ropy naftowej o szacowanej wielkości od 80 do 200 mmboe. Partnerem na tej koncesji jest Lotos. Obecny odwiert potwierdził występowanie ropy naftowej na tym polu, a dalsze prace będą dotyczyły określenia strategii odwadniania oraz współczynnika odzysku z odkrytego złoża. W koncesji około 10% udziałów należy do Grupy Lotos. Spółka Aker posiadająca 90% udziałów, zajmuje się prowadzeniem działalności poszukiwawczej, właśnie na norweskim szelfie kontynentalnym.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here