Siedziba LotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas piątkowej sesji o około 2,59%. Akcje taniały o 2,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 85,38 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego 1,08% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 86,36 zł. Była to kolejna sesja z rzędu, wpisująca się w trwającą konsolidację. W sumie od początku ruchu wzrostowego z połowy maja, zwyżka przekracza już 28%.


Akcje Lotos nadal w konsolidacji

Od pierwszych dni lipca notowania spółki poruszają się w ramach konsolidacji. W ubiegły piątek pojawiła się próba wybicia na nowe maksima, jednak nie była ona udana. Wydaje się, że mimo wszystko jest to pozytywna sytuacja biorąc pod uwagę, że na początku tego miesiąca doszło do silnych wzrostów, a ruch boczny wskazuje na brak zdecydowanej reakcji podażowej. Po za tym, na tle spadającego rynku, spółka wykazuje się pewną odpornością, co także dobrze wróży na przyszłość. Słabość korekty może być z czasem wykorzystana do zainicjowania kolejnego impulsu wzrostowego. Jeżeli dojdzie do wybicia górą z konsolidacji, cena powinna kontynuować trend wzrostowy. Wtedy doszłoby także do rozwinięcia ruchu po aktywowaniu się formacji odwróconej głowy z ramionami. Na razie pozostaje jednak czekać na znaczący ruch wybijający z konsolidacji.

lotos 5.08.2019
Kurs akcji Lotos 5.08.2019, źródło: xStation 5

Lotos z 7,7 mld zł przychodów w II kwartale

W ubiegły piątek spółka opublikowała szacunkowe dane za drugi kwartał. Oczyszczony wynik EBITDA wyniósł 0,78 mld zł. Korzystając z tej samej metodologii, szacunkowy wynik operacyjny w ujęciu skonsolidowanym, z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych, wyniósł 0,57 mld zł. Szacunkowe przychody ze sprzedaży wyniosły 7,7 mld zł. Ostateczny raport za całe pierwsze półrocze pojawi się 30 sierpnia bieżącego roku. Rynek specjalnie nie zareagował na podane informacje.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here