lotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,26%. Akcje drożały o 4,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 99,54 zł. Jest to mocny wynik na tle rosnącego wczoraj o 3,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 99,46 zł. Była to kolejna udana sesja w ostatnim czasie. W sumie od początku września spółka zyskała ponad 25%, nadal kontynuując trend wzrostowy.


Akcje Lotos zmierzają na historyczne maksima

W ostatnich dniach spółka notuje bardzo mocny okres, w którym stron popytowa zdecydowanie dominuje na wykresie. W dodatku zwyżka ma wsparcie w wyższych obrotach. Po korekcie z połowy ubiegłego miesiąca nie ma już śladu, a poziom 90 zł dawno został już przełamany. Obecnie wszystko wskazuje na to, że kurs zmierza na historyczne maksima czyli na szczyt z końca lutego, a więc w bardzo bliskie okolice 100 zł. Warto pamiętać, że obie spółki paliwowe notowane w głównych indeksach wykazują się pewną siłą na tle szerokiego rynku np. kiedy pojawiało się zamieszanie na rynku ropy naftowej lub główne indeksy traciły, obie spółki zachowywały się stabilnie. Dlatego raczej nie powinno być problemów z kontynuację ruchu wzrostowego i wzrost o kolejne kilka procent powinien doprowadzić do ataku na historyczny szczyt notowań.

lotos 5.11.2019
Akcje Lotos 5.11.2019

Spółka zawiesza publikację marży modelowej

Podczas wczorajszej sesji spółka przekazała informację o tym, że postanowiła zawiesić publikację modelowej marży rafineryjnej. Powodem ma być uruchomienie instalacji projektu EFRA i zmieniającym się wolumenem produkcji, z początkiem czwartego kwartału. Marża przestanie w związku z tym, przedstawiać zyskowność rafinerii oraz odzwierciedlać prawdziwą strukturę uzysków. Spółka dodała, że metoda obliczania marży modelowej zostanie zaktualizowana po ustabilizowaniu się pracy rafinerii zintegrowanej z instalacjami EFRA.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here